سه شنبه, 21 مرداد 1393 01:58

تیر خبر 20:30 این بار "محمد یعقوبی" را نشانه گرفت / " دل سگ " زیر تیغ

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما – طی چند روز اخیر و هم زمان با روی صحنه بودن نمایش "دل سگ"، محمد یعقوبی این کارگردان مورد هجوم بعضی از رسانه ها از جمله رجا نیوز قرار گرفته بود که وی نیز در دفاع از خود پاسخ هائی را رسانه ای کرده است.

جنتی وزیر ارشاد وقت هم در ادامه ی این برخوردها و اعتراضها عدم حمایتش را از هنرمندانی که اعتقادی به نظام جمهوری اسلامی ندارند اعلام کرد

محمد یعقوبی در بازگشت به ایران  چند نمایش  از جمله "خشکسالی و دروغ" ،"هیولا خوانی" و "دل سگ" را روی صحنه برده که همین موجب اعتراض عده ای از اهالی تئاتر که مدتهاست در صف انتظارند شده و احتمالن کبریتی برای شعله ور شدن این حریق در دنیای تئاتراین روزهای ما که نیاز به آرامش دارد.

و این ماجرا به اینجا هم ختم نشد ....

برنامه ی خبر 20:30 امشب، بیستم مرداد ماه 1393 با اشاره ی مستقیم و تند  محمد یعقوبی  و نشان دادن بخشی از گفتگوهای وی در نشریات مکتوب ، حضور وی را در عرصه ی تئاتر کشورزیر تیغ انتقاد قرار داد که خلاصه ای از آن را در باشگاه خبرنگاران مرور می کنیم:

به نظر می‌رسد این روزها و تحت تاثیر برخی اظهارنظرهای فرهنگی جریان شبه روشنفکر نفوذ کرده در تئاتر در صدد القاء افکاری است که باید گفت مصداق کامل غرب‌زدگی و افراطی‌گری است.

کارگردانی که از سال 71 به بعد فضا را برای کار در کشور مناسب نمی‌دید این روزها با دیدن چنین فضایی بازگشته و از امکانات بهره و برده و اظهاراتی تاسف‌برانگیز در ارتباط با حجاب عنوان کرده است.

این کارگردان علاوه بر این اظهارات، مباحثی خارج از شأن و منزلت زنان ایرانی عنوان کرده و همچنین گفته اگر شرایط اجازه می‌داد قصد داشت تا نمایشنامه‌ای با موضوع همجنس‌گراها بر روی صحنه ببرد.

همچنین از طرف وی نقل قول شد که گفته است " حاضر به شرکت در مراسم و جشنواره ای که نام جمهوری اسلامی را داشته باشد ندارد" و همچنین: " ترجیح می دهد تا نمایش هایش به صورت خصوصی باشد تا بازیگران زن بتوانند بی حجای روی صحنه باشند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید