دوشنبه, 16 فروردين 1395 13:05

"دیم جودی دنچ" در تاریخ جوایز تئاتری اولیویر رکورد زد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"دیم جودی دنچ" در تاریخ جوایز تئاتری اولیویر رکورد زد "دیم جودی دنچ" در تاریخ جوایز تئاتری اولیویر رکورد زد

سی و یک نما- دیم جودی دنچ بازیگر 81 ساله بریتانیایی با دریافت جایزه تونی بهترین بازیگر زن نقش مکمل به یک رکورد جدید در تاریخ جوایز اولیویر دست یافت.

مراسم چهلمین دوره جوایز اولیویر که مهم‌ترین جایزه تئاتری سال در بریتانیا و معادل بریتانیایی جوایز تونی است، یکشنبه شب در رویال اپرا هاوس در لندن برگزار شد.

به گزارش رویترز، دیم جودی دنچ بازیگر 81 ساله بریتانیایی با دریافت جایزه تونی بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای نمایش "داستان زمستانی" (The Winter's Tale) به یک رکورد جدید در تاریخ جوایز اولیویر دست یافت. او با دریافت هشت جایزه اولیویر، بیش از هر بازیگر دیگری این جایزه را به خانه برده است.

دنچ که متولد سال 1934 در یورک در انگلستان است، سال 1957 وارد دنیای تئاتر شد و خیلی زود نام خود را به عنوان یکی از بازیگران شاخص این عرصه مطرح کرد. او در سینما نیز حضوری بسیار موفق داشته است. دنچ برای فیلم‌ "شکسپیر عاشق" (1998) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن مکمل شد و برای فیلم‌های‌ "خانم براون"، "شکلات"، "آیریس"، "خانم هندرسن تقدیم می‌کند"، "یادداشت‌هایی بر یک رسوایی" و "فیلومینا" نیز نامزد اسکار بوده است. او 10 جایزه بفتا، دو جایزه انجمن بازیگران آمریکا، دو جایزه گلدن گلوب و یک جایزه تونی نیز در کارنامه دارد.

چهار جایزه برای یک نمایش

"کولی" (Gypsy) با دریافت چهار جایزه موفق‌ترین نمایش دوره جوایز اولیویر بود. این نمایش جوایز بهترین احیاء یک نمایش موزیکال، بهترین بازیگر زن در یک نمایش موزیکال (ایملدا استانتن)، بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک نمایش موزیکال (لارا پالور) و بهترین طراحی نور را از آن خود کرد.

از سوی دیگر، نمایش "Kinky Boots" در سه بخش بهترین نمایش موزیکال جدید، بهترین بازیگر مرد در یک موزیکال (مت هنری) و بهترین طراحی لباس برنده جایزه اولیویر شد. "Ma Rainey's Black Bottom" جایزه بهترین احیاء یک نمایش را برد و "Hangmen" جایزه بهترین نمایش جدید را از آن خود کرد.

دنیس گاف برای بازی در نقش یک معتاد در نمایش "مردم، مکان‌ها و چیزها" برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد. نیکول کیدمن و جما آرترتن از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

رابرت ایکه برای نمایش "اورستیا" جایزه بهترین کارگردان را به خانه برد و موزیکال "شبح اپرا" که مدت‌هاست روی صحنه است، برنده جایزه نمایش منتخب تماشاگران شد. "نل گوئین" (Nell Gwynn) با بازی آرترتن جایزه بهترین نمایش کمدی جدید را گرفت.

جوایز اولیویر هر سال زیر نظر انجمن تئاتر لندن به بهترین‌های تئاتر بریتانیا اهدا می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید