دوشنبه, 30 خرداد 1401 14:08

ضوابط «عرصه» و «حریم» مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ضوابط «عرصه» و «حریم» مجموعه تئاتر شهر اعلام شد ضوابط «عرصه» و «حریم» مجموعه تئاتر شهر اعلام شد

سی و یک نما - ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاتر شهر توسط کارشناسان فنی کمیته تعیین حریم آثار تاریخی کشور در وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تعیین و به مدیریت مجموعه تئاتر شهر اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، سید محمد جواد طاهری رییس مجموعه تئاتر شهر با ارائه ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم این مجموعه توضیح داد: طی روزهای گذشته جلسه مشترکی با نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در تئاتر شهر برگزار و براساس آن ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم این اثر تاریخی هنری با شماره ثبت ۱۲۲۷۶ توسط کمیته تعیین حرائم آثار تاریخی کشور، تعیین و ارائه شد.

وی با قدردانی از افرادی که طی ماه های گذشته در حوزه تعیین حریم و عرصه مجموعه تئاتر شهر همکاری موثری داشتند، گفت: آنچه انجام گرفته محصول رایزنی های فراوانی است که مدیریت گذشته و فعلی اداره کل هنرهای نمایشی روی اجرایی شدن آن تاکید فراوانی داشتند و امروز بسیار خوشحالیم که به واسطه این همراهی ها شاهد اتفاقی هستیم که می تواند نقطه شروع بسیار ارزشمندی برای بهسازی و مناسب سازی محوطه تئاتر شهر برای استفاده تمامی شهروندان، تماشاگران و هنرمندان فرهیخته هنر نمایش باشد. در این راه شهرداری تهران به عنوان یک بازوی قدرتمند اجرایی که طی ماه های اخیر همکاری های بسیار خوبی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات پیرامونی مجموعه تئاتر شهر داشته می تواند آغاز گر فصل تازه ای از همکاری ها و اجرای پروژه های مختلف فرهنگی برای بهبود شرایط باشد.

طاهری بیان کرد: به واسطه تاکیدی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی روی موضوع حریم تئاتر شهر دارند، نهایت تلاش خود را انجام می دهیم که با اتکا به اعلام رسمی ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم مجموعه، با همراهی و مشارکت سایر دستگاه ها و مجموعه های مرتبط از جمله شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مرتبط بتوانیم به زودی شاهد محیطی امن و به دور از اتفاقات ناگواری باشیم که طی ماه های اخیر هر روز میزان آنها افزایش پیدا کرده و موجب بحرانی شدن اوضاع شده است.

رییس مجموعه تئاتر شهر در پایان ضمن تشکر از همراهی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، از اجرایی شدن طرح ها و ایده های مرتبط با بهسازی حریم مجموعه تئاتر شهر پس از برگزاری جلسات تخصصی با کارشناسان حوزه های مختلف و مدیران مجموعه های مرتبط از جمله شهرداری تهران در این زمینه، طی روزهای آینده خبر داد.

بر اساس این گزارش ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم اثر تاریخی تئاتر شهر در دو بخش «ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه» و «ضوابط و مقررات حریم» ارائه شده است. این در حالی است که مرتضی ادیب زاده، اسماعیلی اسرایی و مریم اصغری نیا به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران عملیات کارشناسی، تهیه و ترسیم نقشه های مربوط به ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاتر شهر را با کنترل و نظارت سرپرستی گروه بررسی و تعیین حرائم به عهده داشته اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید