یکشنبه, 18 تیر 1396 15:14

فراخوان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فراخوان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد فراخوان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

سی و یک نما- سی و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر یکم تا دوازدهم بهمن 1396 و در 7 بخش تخصصی برگزار می‌شود.

 

به گزارش سی و یک نما به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ، فراخوان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با احترام به دستاوردهای ارزشمند دوره‌های پیشین جشنواره، و با تمرکز بر اصلاح بخشی از فرایندها، با هم‌اندیشی دست‌اندرکاران تئاتر کشور، در جهت ارتقای کیفی جشنواره تدوین و منتشر و در آن روند پیش روی جشنواره با توجه به چند نکته معرفی شده است.

حذف تدریجی بازبینی آثار به‌صورت فیلم ـ تئاتر، با رجوع به اجراهای زنده، اصلاح فرآیند انتخاب آثار، با تکیه بر خرد جمعی و مراجعه به آرای طیف وسیعی از کارشناسان و مدیران تئاتر، اعتباربخشی به جوایز جشنواره با فرآیند استانداردسازی موضوع داوری و کاستن تعداد جوایز، مانند دیگر جشنواره‌های جهانی تئاتر، توجه به ظرفیت‌های نوین اجرایی با حمایت از گونه‌های مختلف تئاتر، تلاش برای هویت‌یابی و کارایی اجتماعی جشنواره تئاتر فجر در ترسیم روند جشنواره سی و ششم معرفی شده است.

جشنواره تئاتر فجر که توسط اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و مؤسسه بینالمللی تئاتر(ITI) برگزار میشود شامل بخش‌های مرور تئاتر ایران ، تئاتر ملل، میهمان ، بخش خارج از صحنه (Offstage) ، بخش بخش به¬علاوه فجر، بخش مسابقه تئاتر ایران و بخش مسابقه تئاتر بین الملل میشود.

بخش مرور تئاتر ایران شامل آثاری خواهد بود که " تولیدات اجرا شده در تالارهای نمایشی کشور" ، "برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استانی " و "آثار دانشجویی " را در بر می‌گیرد. توضیحات شرایط و زمانبندی هر بخش به تفکیک در فراخوان آمده است.
بخش خارج از صحنه (Offstage) شامل هر گونه اجرا در خارج از صحنه و بیرون از فضاهای تئاتری متعارف، با رویکرد تغییر در قراردادهای اجرایی، مکان اجرا و شکل ارتباط با مخاطب است که بر اساس مکان اجرا، در دستههای اجرا در مکان‌های نامتعارف (در خیابان، اماکن تاریخی، ورزشگاه‌ها، محیط‌های طبیعی، کارخانه‌ها و اماکن متروک و...)، اجراهای کاربردی (درحوزه‌های مسولیت اجتماعی؛ شامل اجرا با مهاجرین، سالمندان، معلولین، زندانیان، کودکان بیش فعال، اوتیسم، کودکان کار، روشندلان، نابینایان و....در خارج از صحنه و یا مکان های مرتبط) و پرفورمنس آرت (Performance Art) قرار می گیرد.
مطابق فراخوان پایان مهلت ثبت در خواست حضور در بخش مرور تئاتر ایران تا 14 مرداد ماه اعلام شده است و هنرمندان می‌توانند با مطالعه دقیق فراخوان و گاهشمار هر بخش برای حضور در جشنواره سی و ششم فجر اقدام کنند.
نشانی دبیرخانه تهران، خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، شماره 18، طبقه اول، کدپستی: 34913-11337.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید