جمعه, 08 خرداد 1394 14:21

همکاری دو دوست دوران کودکی / لیلا حاتمی در اولین تجربه کارگردانی لیلی رشیدی روی صحنه می رود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
همکاری دو دوست دوران کودکی / لیلا حاتمی در اولین تجربه کارگردانی لیلی رشیدی روی صحنه می رود همکاری دو دوست دوران کودکی / لیلا حاتمی در اولین تجربه کارگردانی لیلی رشیدی روی صحنه می رود

سی و یک نما – لیلا حاتمی و لیلی رشیدی از کودکی با هم بزرگ شدند و روابط خانوادگی نزدیک این دو موجب شده تا  بتوانند سلیقه ی یکدیگر را بهتربشناسند. از خصوصیات مشترکشان آشنائی آنها با ادبیات نمایشی فرانسه است. این دو تجربه ی بازی در کنار هم را نیز داشته اند که می توان به "دلشدگان" زنده یاد علی حاتمی اشاره کرد. بدیهی است حضور لیلا حاتمی به عنوان یک بازیگرشاخص و شناخته شده بین المللی در اولین تجربه ی کارگردانی امتیاز بزرگی برای لیلی رشیدی محسوب می شود. این تئاتر اجرائی است براساس نمایشنامه موفق "اسم" نوشته ی ماتیو دو لاپورت و الکساندر دولا پتولیر.

خلاصه داستان : انتخاب «اسم» برای کودکی که هنوز به دنیا نیامده باعث برملا شدن رازها و تسویه حسابهای شخصی خانوادگی می‌شود.

نمایش« اسم» کار مشترک ماتیو دولا پورت و الکساندر دولاپتولیر است  برای اولین بار در سال 2010 با کارگردانی "برنارد مرات " در تئاتر ادوارد هفتم پاریس به روی صحنه رفت و با استقبال‌ از طرف مخاطبان و منتقدان فرانسوی رو به رو شد و جوایزی را هم برای این اثر به همراه داشت. این استقبال در حدی بود که در سال ۲۰۱۲فیلمی به کارگردانی الکساندر دولاپتولیر نیز براساس آن ساخته که مورد توجه منتقدان فرانسوی قرار گرفت.

این نمایش‌نامه در ایران هم با اقبال خوبی رو به رو و توسط نشر قطره به فارسی منتشر شده است.ترجمه  ی نمایش "اسم" نیز به عهده ی "شهلا حائری" است.

حسن معجونی طراحی صحنه و لباس ، پریسا گودرزی، غزاله رشیدی ، محمدرضا بزدوده گروه کارگردانی و محمدرضا حسین زاده مدیریت تولید آن را بر عهده دارند.

در این نمایش که در حال حاضر در مرحله تمرین است، لیلا حاتمی، حسن معجونی، داریوش موفق، سارا افشار و عباس جمالی ایفای نقش می‌کنند.

نمایش "اسم " قرار است از ابتدای تیرماه در تالار استاد ناظرزاده کرمانی در تماشاخانه‌ی ایرانشهر به صحنه برود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید