دوشنبه, 19 آبان 1393 15:44

مجید بهرامی به پلاکت خون نیاز حیاتی دارد / اگر "تاتو" ندارید با گروه خونی O+ به سازمان انتقال خون مراجعه کنید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اگر "تاتو" ندارید با گروه خونی O+ به سازمان انتقال خون مراجعه کنید اگر "تاتو" ندارید با گروه خونی O+ به سازمان انتقال خون مراجعه کنید مجید بهرامی همین لحظه به پلاکت خون نیاز حیاتی دارد

سی و یک نما - مجید بهرامی بازیگر تئاتر که ازسه سال است از  بیماری سرطان رنج می‌برد به دلیل پایین بودن پلاکت خون در وضعیت بحرانی قرار داشته و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان پارس بستری است.

طی تماس تلفنی سی و یک نما با یکی از اعضای کادر پزشکی بخش icu بیمارستان ، از آنجا که بدن بهرامی به شیمی درمانی جواب نمیدهد، برای پایدار نگه داشتن وضعیت وی از کورتون تراپی استفاده می شود که یکی از عوارض آن آب آوردن قسمت های حیاتی بدن بخصوص در ناحیه قلب ، ریه و شکم است. متاسفانه در اثر آب آوردن ریه وی با مشکل شدید تنفسی مواجه شده که نیاز به کشیدن آب از ریه و شکم دارد که به دلیل پایین بودن بیش از حد پلاکت های خون امکان این کار برای وی میسر نیست و چیزی که در حال حاضر بطور اورژانس به آن محتاج است پلاکت است اما سازمان انتقال خون هم پلاکت با فاکتور های لازم برای این بیمار را ندارد و به همین دلیل در این لحظه فقط از طریق دستگاه بنت قادر به تنفس است.

گفتنی است که یکی از موارد منع استفاده از پلاکت خون شخص دهنده، داشتن تاتو (خالکوبی) است که متاسفانه شایع بودن آن در ایران تعداد زیادی از داوطلبان کمک به بیماران را از لیست سازمان انتقال خون خارج می کند.

از موارد دیگر نیز می توان استفاده از بعضی داروها بخصوص آنتی بیوتیک ها و کدئین ها و داشتن بیماری های ویروسی از جمله سرما خوردگی نام برد که مانع استفاده از پلاکت شخص میشود.

مجید بهرامی هنرمند تئاتر که چند سال است با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می کند در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان پارس به دلیل آب آوردن ریه و شکم بستری است.

خانواده و دوستان وی از همه تقاضا دارند که در صورت داشتن شرایط لازم به سازمان انتقال خون مراجعه کنند و حتا اگر با گروه خونی دیگری از فاکتورهای اصلی اهدای خون برخوردار هستند هم شاید بتوانند  با جایگزینی در اولویت ها امروزبه این هنرمند تئاتر برای نفس کشیدن  کمک کنند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید