چهارشنبه, 30 آبان 1397 00:00

محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب در اُپرای هفت شهر عشق

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب در اُپرای هفت شهر عشق محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و پورعرب در اُپرای هفت شهر عشق

سی و یک نما _اُپرای «هفت شهر عشق» که پیش تر با نام اُپرای «برانگیخته» قرار بود، دی ماه امسال روی صحنه برود، فهرست بازیگران خود را شناخت و محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و ابوالفضل پورعرب در بخش نمایشی این اُپرا به ایفای نقش خواهند پرداخت.

اُپرای «هفت شهر عشق» به خوانندگی روزبه نعمت الهی، سالار عقیلی و روزبه بمانی دی ماه امسال در سالن وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت و اسفندیار قره باغی (در نقش اهریمن)، عباس عابدین زاده، ودود موذن و هادی قضات سولیست‌های این اُپرا هستند.
اپرا نمایش«هفت شهر عشق» براساس منطق الطیر عطار طراحی و نگارش شده و در آن از اشعار مولانا و حافظ نیز وام گرفته شده است و با ترکیبی از انواع هنرها و بهره گیری از آموزه‌های ادبی و هنری که سرشار از اشارات عرفانی است، به روی صحنه می رود و برانگیخته (قهرمان داستان) برای رسیدن به سر منزل مقصود پای در این طریقت دشوار می‌نهد...
دست اندرکاران این اثر فاخر با مدد جستن از تصاویر بصری همگون با موسیقی در تلاش هستند تا در فضایی متفاوت به اجرای هفت وادی عشق عطار در تلاطمی از نور و صدا، صحنه ولباس،جلوه‌های ویژه بصری و میدانی وطراحی حرکاتی موزون بپردازند و هنرمندان کشور در تخصص‌هایی متفاوت این اجرا را همراهی می‌کنند.

هفت وادی طلب، عشق، معرفت، استغنا، توحید، حیرت و فنا، مراحلی است که سالک طریقت آنها را طی می‌کند تا بدین معنی برسد که " هرکه خود شناخت، خدا را شناخت...."
با همکاری بنیاد رودکی، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری استاد «شهداد روحانی» به صورت زنده موسیقی این اُپرا را می‌نوازند.

محمد عبدی زاده نویسندگی و کارگردانی این اثر فاخر ملی را به تهیه کنندگی مرضیه مهدی زاده و علی آقایی نسب برعهده دارد. منصور دانشور پس از سالها تحقیق و پژوهش اقدام به آهنگسازی و خلق این اثر کرده است.
هنرمندان دیگری در سایر عرصه‌های هنری در این پروژه حضورخواهند داشت که اخبار تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد.

تاریخ دقیق اجرا و زمان بلیت فروشی این اپرا نمایش به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 30 آبان 1397 16:30

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید