دوشنبه, 09 آذر 1394 18:24

نمایش "هم‌هوایی" با بازی باران کوثری پس از اجرای موفق در پاریس، اجرا در بلژیک و پرتغال را هم پیش رو دارد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

" هم هوایی" نوشته مهین صدری که با کارگردانی افسانه ماهیان و اجرای ستاره اسکندری، باران کوثری و الهام کردا نمایش خوبی را تاکنون در شهر پاریس داشته است، حالا خود را برای اجرا در بلژیک و پرتغال و چند کشور اروپایی دیگر برای سال  آینده آماده می کند.

 

افسانه ماهیان در مورد اجرای موفق گروهش در پاریس گفت : "هم هوایی" برگرفته از اتفاقات نوستالژیک یک دهه اخیر مردم ایران است.ما یک هفته اجرا داشتیم که از نظر من بسیار موفق بود و سایت فروش بلیت از ۴ ماه قبل فعالیت می کرد که این باعث شد تا تمامی بلیت‌ها از قبل فروخته شوند."هم‌هوایی" در تئاتر theatre de-la-ville که مهمترین سالن تئاتری پاریس اجرا شد.
همچنین علاوه بر اینکه تبلیغات محیطی در سطح پاریس بر عهده تئاتر میزبان بود، ترجمه و به شکل بالانویس در آوردن اجرا برای مخاطبان فرانسوی را هم این میزبان بر عهده داشت.

12071047_1539749329649452_1912944295_n.jpg


وی در ادامه گفت وضعیت سخت‌افزاری و رفتار مدیریت و تکنیسین‌های مجرب و حرفه‌ای این سالن در مقایسه با تئاتر ایران، این نیاز را تداعی می کند که باید در تئاتر ایران ورک‌شاپ‌هایی با حضور متخصصین فنی و مجرب تئاتر دنیا برای کارکنان فنی تئاتر ایران برگزار شود.
در مهمترین سالن تئاتر پاریس، تزیینات و اضافاتی که ما در سیستم مدیریت تئاتر و سالن‌های تئاتر خود به لحاظ روند اداری داریم، وجود ندارد و در عین سادگی به نفس کار و تئاتر توجه می‌شود.

و اما ماهیان پس از اجرای موفقش در پاریس درباره اجرا در سایر کشورهای اروپایی گفت : چندین اجرای اروپایی برای نمایش قطعی شده اند و قرار است "هم‌هوایی" در بهار سال ۹۵ در مرکز فرهنگی بوزار بروکسل در کشور بلژیک و همچنین کشور پرتغال در قالب اجرای عمومی به نمایش در بیاید.علاوه بر آن در بهار ۹۵ در فستیوالی در کشور اتریش و فستیوالی در کشور ترکیه نیز اجرا خواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید