چهارشنبه, 28 مرداد 1394 01:27

وقتی تعهد زیر سوال می رود / بازیگری که یک نمایش را متوقف کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وقتی تعهد زیر سوال می رود / بازیگری که یک نمایش را متوقف کرد وقتی تعهد زیر سوال می رود / بازیگری که یک نمایش را متوقف کرد

سی و یک نما - یکی از غیر اخلاقی ترین اتفاق هائی که می تواند در تولید یک فیلم و یا روی صحنه رفتن یک نمایش پیش بیاید، عهد شکنی بازیگری است که عهد کرده تا انتهای پروژه در خدمت کار باشد. گر چه ما هنوز حرفهای "توماج دانش بهزادی" بازیگر نمایش "ترانه ای در انتهای کوچه تاریک" را به دلیل عدم حضورش به حالت تعلیق در آورده نشنیده ایم اما اگر اختلاف همین باشد که رسانه ای شده، موجب تاسف است.

 

«ترانه‌ای در انتهای کوچه تاریک» نام نمایشی به کارگردانی ناصح کامکاری است که از 14 مردادماه در سالن استاد «سمندریان» تماشاخانه‌ی «ایرانشهر» به صحنه رفت.

این نمایش با حضور توماج دانش بهزادی (میهمان از گروه پراکسیس)، حامد بهداد (همکاری افتخاری)، ریحانه سلامت، گوهر خیراندیش (همکاری افتخاری)، علی بی غم، سوسن مقصودلو، مینووش رحیمی و هدی والی اجرا می‌شد، اما از دو شب قبل به دلیل حاضر نشدن یکی از بازیگران به صحنه نرفته است.

کامکاری گفت: اجرای نمایش ما از دو شب پیش (25 مردادماه) متوقف شد که دلیل آن هم یکی از بازیگران اصلی نمایش است که حاضر به ادامه‌ی همکاری با گروه نشد.

او با تایید اینکه این بازیگر توماج دانش‌بهزادی است، در پاسخ به اینکه دلیل این اتفاق چه بوده است؟ بیان کرد: طرح درخواست‌های مالی غیرواقع‌ بینانه که با اقتصاد تئاتر تطابق نداشت از سوی بازیگر گروه، این چالش را به وجود آورد و حتی مسئولان تماشاخانه‌ی ایرانشهر نیز نهایت همکاری را برای مجاب کردن او انجام دادند، اما از آنجا که بازیگر ما تحت تاثیر پیشنهادها و حمایت‌های جریانی است که در تئاتر سرمایه‌محور هستند این تصمیم را گرفت.

وی اضافه کرد: طبق توافقی که از ابتدا داشتیم قول داده بودیم که قرارداد تیپ را رعایت کنیم ولی آنچه این بازیگر از ما می‌خواست رقمی بسیار بیشتر از آن بود.

کامکاری گفت: با شرایط فعلی راهی جز متوقف کردن نمایش نداریم و فرصت اجرا را هم به این شکل از دست دادیم. ضمن اینکه بلیت‌های فروخته شده نیز پس داده شدند و سایت فروش هم بسته شد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید