جمعه, 17 بهمن 1393 12:05

گروه تئاتر عروسکی "سنجاق قفلی" با نمایش "ماجراهای شگفت‌انگیز گرگ بد ..." در جشنواره هند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
گروه تئاتر عروسکی "سنجاق قفلی" با نمایش "ماجراهای شگفت‌انگیز گرگ بد ..." در جشنواره هند گروه تئاتر عروسکی "سنجاق قفلی" با نمایش "ماجراهای شگفت‌انگیز گرگ بد ..." در جشنواره هند

سی و یک نما- گروه تئاتر عروسکی ˝سنجاق قفلی˝ به‌نمایندگی از ایران در جشنواره عروسکی ایشارا شرکت کرد.

گروه "سنجاق قفلی" که پیش از این سابقه حضور در جشنواره‌های بین‌المللی فراوانی را دارد، با حضور در دهلی نو، نمایش "ماجراهای شگفت‌انگیز گرگ بد گنده و روپوش گلی" را در جشنواره بین‌المللی ایشارا اجرا خواهد کرد. این اجرا به‌زبان انگلیسی بوده و مدت آن 45 دقیقه است.

به‌نوشته پایگاه خبری این جشنواره، سلما محسنی اردهالی و سینا ییلاق‌بیگی کارگردانان این نمایش، از مدت‌ها پیش با تنظیم این کار سفرهای مختلفی را با آن به اکناف جهان داشتند که نقطه اوج آن برگزیده شدن این کار به‌عنوان اثر برگزیده جشنواره یونیمای ارمنستان در سال گذشته بود. اینک این گروه با حضور در سیزدهمین دوره جشنواره عروسکی بین‌المللی اشرارا قصد دارد تا بخت خود را برای کسب یک جایزه دیگر هم بیازماید.

60849899280443837821.jpg

جشنواره بین‌المللی عروسکی ایشارا از روز سه‌شنبه، چهاردهم بهمن ماه با اجرای یک گروه هندی کار خود را آغاز کرده و قرار است تا روز 22 بهمن ادامه داشته باشد. اجرای گروه ایرانی "سنجاق قفلی" هم که در روز اول این جشنواره اجرایی در "اپی‌سنتر" داشته، قرار است تا در روز شنبه 18 بهمن‌ماه یک اجرای دیگر هم در سالن "آی.اچ.سی" داشته باشد. سبک اجرایی این کار ترکیبی از تکنیک‌های سایه، عروسک، بازی با ابزار و وسایل و اجرای روی میز بوده و داستان محوری آن هم برگرفته از یک قصه‌ی قدیمی ایرانی است.

دادی پودومجی که این جشنواره را بنیاد گذاشته و دبیر دائمی آن نیز هست، در مراسم گشایش جشنواره خطاب به شرکت‌کنندگان گفت: ما نیاز داریم این شکل هنری را با رسانه‌های جدیدی آشتی بدهیم. واقعیت این است که تئاتر عروسکی نتوانسته توده‌های عظیم مردم را به‌خود جلب کند و ما همه در اینجا جمع شده‌ایم تا راهی برای حل این معضل بیابیم.

در جشنواره امسال گروه‌هایی از انگلستان، ژاپن، تایوان، بلژیک، ایتالیا، آلمان، سوییس، نروژ، استرالیا، آمریکا و البته یک گروه هم از افغانستان حضور دارند.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید