چهارشنبه, 08 دی 1395 23:57

آزاده پورمختار: تو همیشه برایم همان دختر کوچولوی قد بلند و مو مشکی هستی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آزاده پورمختار: تو همیشه برایم همان دختر کوچولوی قد بلند و مو مشکی هستی آزاده پورمختار: تو همیشه برایم همان دختر کوچولوی قد بلند و مو مشکی هستی

سی و یک نما - آزاده پورمختار یکی از ثروت های هنری مان است که باید قدرش را بدانیم و چه غمگین بود امروز برای دنیا فنی زاده. او بهتر از ما دنیای عروسک ها را می شناسد و به طبع دنیای "دنیا" را هم. مدرس دانشگاه، بازیگر، عروسک گردان و گوینده عروسکی است و هم اکنون در رشته تئاتر عروسکی دانشگاه هنر مشغول به تدریس. صدای "زی زی گولو" از ماندگارترین ها در کارنامه ی درخشان وی محسوب می شود و یاد و خاطره ی برنامه ی محبوب "بستنی ها". او کوتاه از "دنیا می گوید:


تابستان سال ٥٤ يا ٥٥ براى ديدن يك نمايش به فرهنگسراى نياوران رفته بودم. پرويز فنى زاده و دخترانش دنيا وهستى نيز همان شب براى ديدن نمايش آمده بودند. دنيا را اولين بار همان شب ديدم. پس از پايان نمايش پرويز فني زاده دو دختر كوچكش را به من سپرد تا به پشت صحنه برود. چند دقيقه اى را با دختر ها گذراندم. "دنيا" دختر كوچولوى قد بلند و مو مشكى، خيلى آرام و متين مراقب خواهر كوچك ترش "هستي" بود. سال ها گذشت و من بارها با دنياي عزيزم در پروژه هاي مختلف عروسكي هم كاري داشتم. حالا ديگر دنياي براي خودش خانم جوان و هنرمند با استعدادي شده بود. اما دنيا براي من هميشه همان دختر كوچولوى قد بلند مو مشكي بود. دختر كوچولوي شوخ و بامزه اي كه به خاطر هنرش و هوشش هيچوقت از يادم نمي رود.

پورمختار- هشتم دی ماه نود و شش

روزی که دنیا از دنیا رفت

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید