سه شنبه, 17 مرداد 1396 04:30

آنتن شبکه یک سیما به مناسبت روز خبر نگار در نیمه شب !!/ زندگی واقعی خبرنگاری که جاودانه شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما - پخش یکی از فیلم های خوب از کارگردان صاحب نام هالیوود "جوئل شوماخر" اقدامی بود که شبکه اول سیما در نیمه شب و لابد به بهانه روز خبرنگار روی آنتن برد. فیلمی از داستان واقعی زندگی "ورونیکا گرن" روزنامه نگار ایرلندی که به دلیل تلاشی که برای افشاگری تراست های مواد مخدر در ایرلند انجام داد ، در سن 38 سالگی در خیابان دوبلین ترور شد و به عنوان نمادی از یک خبرنگار متعهد به شخصیتی ماندگار بدل شد.

 

شخصیتی که موجب شد تا اموال بسیاری از سوداگران مرگ مصادره شده و به زندان بیفتند. مراسم تشییع جنازه او که در زمان مرگ صاحب یک فرزند پسر چهار ساله بود یکی از باشکوه ترین مراسم تشییعی است که می توانست برای یک همشهری ایرلندی برگزار شود و بیشتر شهروندان در آن حاضر شدند.

فیلم زندگی‌نامه‌ای ورونیکا گِرِن به انگلیسیVeronica Guerin به کارگردانی جوئل شوماخر، محصول سال 2003 با بازی بسیار درخشان کیت بلانشت در نقش ورونیکا گرن، روزنامه‌نگار معروف ایرلندی ، کسی که تحقیقاتش در مورد تجارت مواد مخدر در دوبلین موجب مرگش در سال 1996شد، برای این بازیگر نیز موجب  شد تا  نامزد دریافت جایزهٔ گلدن گلوب  بهترین بازیگر زن 2004شود.

در ادامه تصویری واقعی از این خبرنگار به همراه خانواده اش را می بینید:

 

           .jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید