یکشنبه, 11 تیر 1396 20:55

آنچه قرار است در تابستان امسال ببینیم / "دورهمی" آخر مرداد و "خندوانه" آخر شهریور می روند و"دلویزیون" می آید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آنچه قرار است در تابستان امسال ببینیم / "دورهمی" آخر مرداد و "خندوانه" آخر شهریور می روند و"دلویزیون" می آید آنچه قرار است در تابستان امسال ببینیم/ "دورهمی" تا آخر مرداد و "خندوانه" تا آخر شهریور می روند و" دلویزیون" می آید


سی و یک نما – سید مرتضی میرباقری در نشست رسانه ای امروز از برنامه ریزی هائی که برای پر کردن اوقات فراغت تابستانی در رسانه ملی با اصحاب رسانه چنین گفت که متاسفانه این فصل طولانی در کشور ما متولی مشخصی ندارد که تقسیم وظایف کرده و پیگیر امور باشد. تلاش ما در صداوسیما این است که برنامه ریزی ویژه ای برای این امر داشته باشیم تا خانواده ها بتوانند هم مباحث آموزشی را داشته باشند و هم مباحث سرگرمی پیگیری شود.

معاونت سیما توضیح داد: ما از صبح تا شب چندین برنامه تدارک دیده ایم که بخشی به ظرفیت های اجتماعی تاریخی کشور می پردازدو طراحی ده ها برنامه متنوع نیز در دستور کار است. شبکه نهال، شبکه امید، تماشا ، نمایش و ورزش نیز برنامه های ویژه و متنوعی خواهند داشت و ما برای تابستان امسال،٤٣١ فیلم و ٩ سریال ایرانی تدارک دیده ایم و ٨٣١ قسمت مستند و ١١٠٦ قسمت مسابقه تدارک دیده ایم.

شبکه یک :

علیرضا برازش، مدیر شبکه یک اعلام کرد که برنامه «ثریا» با شعار دیده‌بان پیشرفت ایران به تلویزیون برمی‌گردد و این برنامه به مباحث علمی و موضوعات دانش‌بنیان خواهد پرداخت. او از پخش سریال‌های «بی‌نمک» به کارگردانی علیرضا بذرافشان و فصل دوم «پرستاران» علیرضا افخمی و «پرواز در ارتفاع صفر» حسن برزیده به مناسبت هفته دفاع مقدس هم خبر داد.

شبکه پنج:

مجید زین العابدین مدیر شبکه پنج در سخنانی گفت: قبلا اعلام کردیم که ٢٠ سریال در حال نگارش است. از هفته آینده سریال در جستجوی آرامش در ٤٠ قسمت پخش خواهد شد. همزمان نیز سریال لژیونر نیز در ١٥ قسمت روانه آنتن می شود. برنامه رنگین کمان و عروسک چرا با عروسکهای جدید و خاله ها به تلویزیون می آید.

شبکه سه :

علی اصغر پورمحمدی، مدیر شبکه سه هم در اعلام برنامه‌های تابستانی شبکه‌اش به پخش «حالا خورشید» خبر داد و اعلام کرد

برنامه «هفت» تا دو هفته دیگرروی آنتن می رود اما اسمی ازمجری برنامه نبرد. به نظر می رسد مجری جدید برنامه هفت قرار است همه را شگفت زده کند.

شبکه دو: 

محمدرضا جعفری‌جلوه، مدیر شبکه دو هم در معرفی برنامه‌هایش از بازگشت برنامه «ورزش از نگاه دو» پس از دو سال توقف خبر داد.برنامه ای که با جهانگیر کوثری به اوج رسید و در افول کامل از کنداکتور کنار کذاشته شد.

وی همچنین از پخش سری جدید برنامه «تصویر زندگی» خبر داد ، برنامه ای که یکی ازبهترین برنامه های ترکیبی تلویزیون محسوب میشد اما چرا کنار گذاشته شد، معلوم نیست و حالا بازگشت این برنامه سرشار از خاطره بازی ، اگر با همان فورمت و گروه و عوامل باشد ، حتما اتفاق خوبی خواهد بود.

شبکه دو از هفته دوم مرداد ماه سریال «گمشدگان» را پخش می کند و و پس از آن سریال «یحیی» به روی آنتن خواهد رفت.

شبکه چهار: 

رضا پورحسین، مدیر شبکه چهار هم با تاکید بر نگاه جدی شبکه چهار به کتاب در این ارتباط به برنامه «پاراگراف ۴» اشاره کرد که به مدتی است پخش خود را آغاز کرده و در جذب مخاطب موفق بوده است. وی همچنین از آغاز پخش برنامه «رصد مجازی» با بررسی فضای مجازی خبر داد و گفت که برنامه "تله تئاتر" از اول پائیز دوباره روی آنتن شبکه چهار می رود. از دیگر برنامه های شبکه فرهیختگان، یک مسابقه علمی جدید با عنوان «آدرنالین» است که از ۱۲ مرداد ماه روی آنتن می‌رود.

شبکه نسیم: 

محمد احسانی مدیر شبکه نسیم که این روزها درگیر حواشی زیادی شده که یقینا یکی از مهم ترین عوامل این حاشیه ها ، موفقیت این شبکه نوپا اما جلوزن است هم درباره برنامه‌های این شبکه گفت: برنامه «خندوانه» تا پایان تابستان و «دورهمی» تا پایان مرداد ماه پخش می‌شوند. سپس بحث حراج یادگاری‌های هنرمندان در دورهمی و مصرف آن برای امور خیریه در قالب چند قسمت به روی آنتن خواهد رفت.احسانی همچنین از بازگشت برنامه «کتاب باز» با اجرای سروش صحت که پیش از این به واسطه امیرحسین صدیق اجرا می شد خبر داد.این مدیر سیما همچنین یه تولید و پخش یک جنگ ترکیبی با عنوان «دلویزیون» اشاره کرد که با اجرای باربد بابایی تولید می‌شود.


چند نکته از صحبت های معاونت سیما که بازتاب بیشتری از سوی خبرنگاران و رسانه ها داشت.

* با دولت هیچ موضعی نداریم.فقط برخی از نکات در زمان انتخابات بود که چون آقای روحانی مثل افراد دیگر یک کاندیدا بود نمی توانستیم تفاوت قائل شویم.

*در این مدت یکسال شتاب ما به سمت اهداف صداوسیما بسیار قابل توجه بوده است.

* درباره موضوع نظارت باید تاکید کنم که برنامه ای مانند ماه عسل هیچگونه شباهتی به برنامه خندوانه نداشت اما مخاطبان بسیار بیشتری داشته است.

* ایرادی که در سریال زیر پای مادر وجود دارد این است که سریال ها معمولا باید در چند قسمت فرود بیایند اما این سریال در یک قسمت فرود آمد، به قول معروف در آخرین قسمت سریال با سر به زمین خورد.

* مهران مدیری تا آخر سال 96 در شبکه نسیم تولید آثار خواهد کرد و برنامه دورهمی تا پایان سال جاری در شبکه نسیم پخش خواهد شد.

* برنامه هفت باید برنامه ریزی روی آنتن برود. برنامه هفت برنامه موفقی بود اما در سری قبلی آن به هر موضوعی می پرداخت. 

*ما قائل به این هستیم که خبرنگاران نمایندگان مردم هستند به همین جهت همه مدیران سیمای رسانه ملی را در این نشست حاضر کردیم. آن برخوردی که در نشست خبری زیر پای مادر اتفاق افتاده اشتباه بود حتی زمان برگزاری آن. برگزاری آن جلسه غیر حرفه ای بود و تذکری جدید درباره این موضوع به تهیه کننده سریال داده شد. 

*درباره خط قرمزهای صداوسیما، هیچ تغییری در سازمان صدا و سیما اتفاق نیفتاده است.

* اتفاق برنامه دعوت بسیار سهوی بوده است و هیچ عمدی در کار نبوده است.

* درباره حاشیه های مربوط به برنامه خندوانه بسیار گلایه مند هستیم که صحبتهای دوستان را به هم چسبانده و نشان دادید چرا که هیچ عمدی در موضوعات برنامه خندوانه وجود نداشته است. ناظران سیما انسان هستند و انسان جایز الخطاست.

*امتیاز کلاه قرمزی و عروسک های دیگر این مجموعه متعلق به صدا و سیماست

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید