دوشنبه, 17 بهمن 1401 16:03

ابوالقاسم طالبی روی آنتن زنده، خصوصی‌ترین واکنش فیزیولوژیکی بازیگران زن را به سخره گرفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ابوالقاسم طالبی روی آنتن زنده، خصوصی‌ترین واکنش فیزیولوژیکی بازیگران زن را به سخره گرفت ابوالقاسم طالبی روی آنتن زنده، خصوصی‌ترین واکنش فیزیولوژیکی بازیگران زن را به سخره گرفت

سی و یک نما - اگر این جملات از دهان شخصی به جز کارگردان "قلاده‌های طلا"روی آنتن زنده بیرون می‌آمد، بخصوص اگر دیدگاه آن شخص با نگاه سیاسی تلویزیون کمی هم زاویه داشت، چه می‌شد؟ برنامه را قطع نمی‌کردند؟ اما ابوالقاسم طالبی وقیحانه گفت و نشست. جایش امن بود. می‌دانست که در جای امنی نشسته وگرنه با خصوصی‌ترین اتفاق فیزیکی یک زن شوخی نمی‌کرد. در واقع توهین او به همه‌ی زنان میانسال بود و نه فقط به زنان بازیگر و غیرت فقط به حفظ حجاب نیست که او حتی به نزدیکان میانسال خودش که شئونات اسلامی را هم رعایت می‌کنند، توهین کرد. او در حقیقت به زنان میانسال همه‌ی مدیرانی که از کنار این توهین به راحتی گذشتند و غیرتی نشدند، توهین کرد. اما چه کسی باید واکنش نشان می‌داد؟

البته که اول از همه بهروز افخمی، مجری برنامه هفت که رو به روی ابوالقاسم طالبی نشسته بود.

اما شاید، از آنجایی که همسر دوم افخمی که بازیگر زن توانمند و نویسنده خوب و هنرمند با وقاری است، سن دختر او را دارد ، چندان به وی بر نخورده باشد.

این را هم اضافه کنم که در حقبقت، ابوالقاسم طالبی حتی به جمهوری اسلامی هم توهین کرد.

برنامه هفت، ویژه چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر قرار بود فیلم‌های جشنواره را نقد کند، پس ابوالقاسم طالبی آنجا چه می‌کرد؟ چرا بیشتر وقت برنامه به او داده شد و بخش نقد هفت الکن و بی زمان ماند تا جایی که نقد یکی از فیلم‌ها حذف شد؟

کاش لااقل کارگردان قلاده‌های طلا (که در انتخاب نام این فیلم هم در همان زمان انسان‌ها را به سگ تشبیه کرده بود) در مورد فیلم‌های جشنواره حرف میزد و نه یائسگی بازیگران زن!

ابوالقاسم طالبی، در برنامه «هفت» با تمسخر سینماگران زن معترض، تحریم کننده و یا امضاکننده‌ی "جنبش می تو" در ایران گفت:

"بعضی از زنان سلبریتی، یائسگی خود را به گردن جمهوری اسلامی می‌اندازند."

طالبی آنها را از "بورس افتاده" لقب می‌داد و در ادامه گفت : «این بازیگران زن تا از مرز پنجاه سالگی رد می‌شوند، روسری‌ها را بر میدارند و منتقد جمهوری اسلامی می‌شوند.»

و حالا ما منتظر واکنش قاطع "پیمان جبلی" مدیر صدا و سیما خواهیم ماند که این توهین، امنیت رسانه ملی را در رعایت حریم‌ها خدشه‌دار می‌کند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید