یکشنبه, 15 مرداد 1402 11:59

ادامه فرصت سوزی‌های تلویزیون این‌بار با جواد قارایی / ایرانگردِ منحصر به فرد رسانه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
ادامه فرصت سوزی‌های تلویزیون این‌بار با جواد قارایی / ایرانگردِ منحصر به فرد رسانه ادامه فرصت سوزی‌های تلویزیون این‌بار با جواد قارایی / ایرانگردِ منحصر به فرد رسانه

سی و یک نما - در این روزها شایعاتی درباره مهاجرت جواد قارایی سازنده مجموعه مستند «ایرانگرد» منتشر شد که البته پیش‌بینی تکذیب آن چندان سخت نبود. شناخت دورادور از روحیات او، روشن می‌کند که این مستندساز، آدمی نیست که برای همیشه از ایران برود. در عین حال، پرسش مهمتر این‌جاست: آیا توقف برنامه‌سازی قارایی برای تلویزیون، تفاوت خاصی با مهاجرت او دارد؟

در حوزه محیط زیست، قارایی عملا تنها برند شاخص صداوسیماست که هنوز فعالیت می‌کند و محبوبیتی قابل توجه بین مخاطبان دارد. در شرایط عادی برای کسی که ستاره حوزه تخصصی‌اش به شمار می‌آید، دستمزد بیشتر، امکانات سخت‌افزاری بهتر، دست بازتر و... فراهم می‌آید، اما جواد قارایی همچنان طرح‌های خود را به مسئولان رسانه می‌دهد و حمایت نمی‌بیند!

 جنس خاص «ایرانگرد» طوری‌ست که حتی بازپخش آن نیز توجه مخاطب را برمی‌انگیزد؛ کما این که در گذشته گاه بازپخش آن به فهرست پربیننده‌های سیما راه می‌یافت. ممکن است بر همین اساس، مدیران از ساخت فصول جدید این مجموعه که از قضا گرانقیمت هم هست، احساس بی‌نیازی کنند، اما با حواشی که پیش آمد، می‌توان حدس زد احتمالا قارایی به تلویزیون بازخواهد گشت.

مصطفی قاسمیان

جواد قارایی درباره شایعه مهاجرتش در صفحه اینستاگرامش نوشته‌ است: 

«درباره شایعه مهاجرتم...

این دست پر تلاش و عاشق من است بر نقشِ زیبای سرو ایرانی بر روی فرش ایرانی که نماد استقامت ایران و ایرانیست, و آن, فیروزه نیشابور است که رنگ زیبای معنوی وآرام بخشَش, نماد رنگ وطن است. فیروزه ای که به سنگ تراشی عاشق سفارش دادم به شکل ایران تراشید تا همواره با من باشد تا مبادا خیلی چیزها را فراموش کنم. فراموش نکنم که ایرانم سرزمینی تمدن ساز و بزرگ است. سرزمین ده اقلیم. سرزمین فردوسی و مولانا, سرزمین عشق و معرفت, سرزمین تاریخ, فرهنگ, موسیقی, معماری و ادبیات. سرزمینی که میلیونها نفر برای بودن و ماندنش جان دادند و رفتند تا بماند و بمانیم.

برای بار چندم شایعه مهاجرتم به عمان را تکذیب می کنم.

سفر بنده به عمان به دعوت برخی مسئولین جهت بررسی طرح معرفی جاذبه های گردشگری عمان به جهان بود و نه قراردادی منعقد شده, نه اقامتی گرفته ام, نه اقامت کشوری دارم و نه پاسپورت کشوری به جز ایران و نه از وطن خواهم رفت.

امیدوارم با کمک خداوند و با حمایت مسئولین و ملت بزرگ ایران بتوانم همچنان پرچمدار معرفی ایران جان به داخل و خارج باشم و همواره به کشور خدمت کنم.

امیدوارم مشکلات برای تولیدات جذاب برای مقابله با ایران هراسی, و همچنین برای معرفی جاذبه های مختلف وطن, برای رونق اقتصادی و کارآفرینی, برای پیشرفت صنعت گردشگری, برای هویت ملی و اتحاد ملی, برای حفظ محیط زیست و ارزشهای مهم ایران و ایرانی بر طرف شود و مدیران و مسئولین از همه دلسوزان و عاشقان وطن در راه خدمت به کشور حمایت کنند. آمین.

ایران جان برایم هم پدر است و هم مادر است.

با همه وجود دوستتان دارم.»

e092ffe4-bbab-43f9-ac5e-4b4f4eb354bb.jpg

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید