شنبه, 16 خرداد 1394 18:29

مستند تحریم زندگی روی آنتن شبکه مستند می رود / اصغر فرهادی از مرگ محمود استادمحمد می گوید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مستند تحریم زندگی روی آنتن شبکه مستند می رود / اصغر فرهادی از مرگ محمود استادمحمد می گوید مستند تحریم زندگی روی آنتن شبکه مستند می رود / اصغر فرهادی از مرگ محمود استادمحمد می گوید

سی و یک نما- "تحریم زندگی" عنوان مستندی درباره زنده‌یاد محمود استاد محمد است که توسط دخترش مانا استادمحمد روایت می شود، در این مستند برخی هنرمندان نظیر اصغر فرهادی از همکاری‌شان با این نمایشنامه‌نویس فقید سخن می‌گویند.

محمود زنده‌نام - تهیه‌کننده و کارگردان مستند «تحریم زندگی» - در گفت‌وگویی با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این خصوص توضیح داد: «تحریم زندگی» یک مستند 50 دقیقه‌ای است که بیشترین تمرکزش روی زندگی مرحوم استاد محمد است که با روایت و کلام دخترش همراه است. در این مستند سعی کردیم به مشکالت دارویی هنرمندان و هزینه‌های سنگینی که همواره بر دوششان است، بپردازیم.

او اضافه کرد: علاوه بر پرداخت به بخش هنرمندان در مستند «تحریم زندگی»، در بخشی دیگر هم به شکل گذرا به بیماران خاص و مشکلاتی که دارند و همچنین کمبود دارویی پرداخته‌ایم.

وی که پیش از این مدیر اداره هنرهای نمایشی رادیو نمایش بود، در ادامه از همکاری هنرمندانی چون اصغر فرهادی در مستند «تحریم زندگی» خبر داد و گفت: اصغر فرهادی، اصغر همت و ... از جمله هنرمندانی هستند که درباره همکاری‌شان با مرحوم استاد محمد و بیماری که وی داشت سخن می‌گویند‌. همچنین هنرمندان در این مستند درباره نحوه مبارزه استاد محمد با بیماری سرطان کبد، نرسیدن دارو، گران شدن دارو و در نهایت شدت گرفتن بیماری زنده یاد استاد محمد صحبت می‌کنند. همچنین معاون وزیر بهداشت و درمان‌ و بیژن نوباوه وطن – نماینده مجلس - نیز با این مستند همکاری کرده‌اند و با آنها مصاحبه داشتیم.

زنده‌نام که اکنون مشاور نظارت در حوزه سیما در حوزه مسئولیتش است، در پایان گفت‌وگویش با ایسنا به زمان پخش مستند «تحریم زندگی» اشاره کرد و افزود: این مستند حدود یک هفته دیگر از شبکه پرس تی‌وی به روی آنتن می‌رود؛ البته ممکن است پس از پخش اولیه از شبکه پرس‌، از سایر شبکه‌های سراسری نیز پخش شود.

سایر عواملی که برای ساخت مستند «تحریم زندگی» همکاری داشتند عبارتند از:

همایون هدایتیان: تدوینگر‌، ساناز فلاح فرد‌: مجری طرح رضا ریوندی و مرتضی ملوان: تصویربردار.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید