چهارشنبه, 27 دی 1402 15:53

فرزند ناصر طهماسب، درباره ممنوعیت استفاده از صدای پدرش با توجه به «توسعه‌ی هوش مصنوعی» اطلاعیه‌ای منتشر کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرزند ناصر طهماسب، درباره ممنوعیت استفاده از صدای پدرش با توجه به «توسعه‌ی هوش مصنوعی» اطلاعیه‌ای منتشر کرد فرزند ناصر طهماسب، درباره ممنوعیت استفاده از صدای پدرش با توجه به «توسعه‌ی هوش مصنوعی» اطلاعیه‌ای منتشر کرد سی و یک نما

سی و یک نما - کسری کیانی، صداپیشه و مدیر دوبلاژ در صفحه‌ی شخصی‌اش در اینستاگرم، متن اطلاعیه فرزند ناصر طهماسب را درباره ممنوعیت استفاده از صدای پدرش با توجه به «توسعه‌ی هوش مصنوعی» منتشر کرد.

اطلاعیه جناب آقای کیومرث طهماسب فرزند زنده نام استاد ناصر طهماسب که در صفحه شخصی منتشر کردند:

«بدینوسیله اعلام می دارد که با توجه به توسعه هوش مصنوعی AI در زمینه صداسازی و صدا گذاری، کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی آز جمله سازمانهای دولتی، نیمه دولتی، شرکت های نیمه خصوصی و خصوصی، استودیو های ضبط و صداگذاری، و کلیه مراجع و مراکزی که به این فعالیت اشتغال دارند و در این یادداشت به آنها اشاره نشده باشد و از قلم افتاده باشند، به هیچ عنوان مجاز به استفاده از صدای "ناصر طهماسب" که با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مجددا بازسازی و یا ساخته و پرداخته شده باشد نبوده، نیستند و نخواهند بود. همچنین ذکر این نکته ضرورت دارد که علیرغم درخواست های متعدد در خصوص استفاده از صدای ایشان در زمان حیات با استفاده از تکنولوژی فوق مطرح و درخواست گردیده بود ولی هیچگاه مورد تایید ایشان قرار نگرفت. لذا مجددا تاکید می گردد که هیچگونه توافقی نه کتبا و نه شفاها از این بابت نه با ایشان و نه با اینجانب و نه خانواده با هیچ شخص و یا سازمانی صورت نگرفته است . لذا هرگونه ادعا از این بابت شدیداٌ تکذیب می گردد. متذکر می گردد این صدا سازی و صداگذاری از جمله شامل استفاده از صدای ایشان به هر شکل چه استفاده بجای هنرپیشه، صدای متن یا به عنوان نریتور یا نریشن، و حتی استفاده در تیتراژ در کلیه انواع فیلم از جمله سینمایی، سریال، انیمیشن، مستند، خبری، رادیویی، تبلیغاتی و غیره اعم از تولیدات ایرانی (داخلی) و یا غیرایرانی ( تولید شده در سایر کشورها) به کلیه زبانهای روز و زنده دنیا تحت هر شرایطی مجاز نبوده و در صورت استفاده به موجب قوانین حقوقی و جزایی از طریق مجاری قانونی مورد پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است به استثنای یادداشت فوق، کلیه مطالب مندرج در این صفحه زیر نظر خود ایشان بوده و بروزرسانی می گردیده است.

با تشکر کیومرث طهماسب»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید