پنج شنبه, 16 فروردين 1403 15:46

اعتراض "سردار" نسبت به سریالی که پلیس ایران را تحقیر می‌کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اعتراض "سردار" نسبت به سریالی که پلیس ایران را تحقیر می‌کند اعتراض "سردار" نسبت به سریالی که پلیس ایران را تحقیر می‌کند سی و یک نما

سی و یک نما - پس از سریال "زخم‌کاری۲" که انگار در ایران حتی پلیس راهنمایی و رانندگی هم وجود ندارد، حالا سریال جدید ابوالقاسم طالبی، آنچنان نیروی انتظامی و پلیس را رشوه‌خوار، منفعل و گاهی ساده‌لوح نشان می‌دهد که موجب شده تا سردار سعید منتظرالمهدی معاونت فرهنگی فراجا درباره محتوای سریال "هفت سر اژدها" که بی هیچ مناسبتی به عنوان سریال مناسبتی ماه رمضان شبکه سه تلویزیون پخش می‌شود، واکنش نشان دهد.

وی در این رابطه به خبرگزاری ایسنا گفت: اساسا در تولید آثار هنری و نمایشی بخشی از داستان، واقعیت است و بخش قابل توجه دیگر تخیل و قصه پردازی و درام آن است. متاسفانه این سریال در زمان کنونی ساخته نشده و طبیعتا اگر در حال حاضر بود اجازه نمی‌دادیم حتی یک فریم پلیسی بدون نظارت و تایید کارشناسان انتظامی تصویربرداری شود چه برسد که پخش شود.

وی ادامه داد:  این کار درسال ۹۸ و در زمان مدیران وقت حوزه اجتماعی تولید و از موسسه ناجی هنر فراجا مجوز تولید گرفته که متاسفانه کارشناسان انتظامی نظارت کافی بر تولید سریال را نداشتند و تهیه کننده و نویسنده اثر بر اساس تخیلات و ذهنیات خود در حوزه ماموریتی پلیس، کار را تولید کردند.طبیعتا برخی از سکانس‌های پلیسی این سریال با بدیهی‌ترین اصولِ ساخت سریال‌های پلیسی و امنیتی فاصله‌ی معناداری دارد و با اشکالاتی در فُرم و محتوا روبه‌رو و انتقاداتِ فراوانی را به دنبال داشته است.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا اضافه کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته ، مدیران وقت موسسه ناجی هنر و کارشناسِ انتظامیِ سریال به دلیلِ عدم توجه به زوایای ساختِ اثر و نداشتنِ نظارتِ کافی، به بازرسیِ کل فراجا جهت ارائه توضیحات و بررسی موضوع معرفی شده و از ادامه کار وی ممانعت بعمل می‌آید.

منتظرالمهدی ادامه داد: علی‌ایحال باتوجه با اینکه سریال فوق در زمان خودش مجوز لازم برای تولید را از موسسه ناجی هنر گرفته است به کارگردان اثر یاداوری شد که سکانسهای پیش روی پلیسی می‌بایست مجددا مورد بازبینی قرار گیرد که ایشان اعلام کردند در ادامه داستان شاهد اتفاقات جدید پلیسی خواهیم بود که نگرانی‌های پلیس مرتفع خواهد شد. ما از دغدغه و نگرانی بینندگان عزیز نسبت به برخی تصاویر ارائه شده از پلیس در این سریال نیز  سپاسگزاریم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید