شنبه, 13 آذر 1395 17:11

امشب همسایه های مهران غفوریان به خانه ما می آیند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
امشب همسایه های مهران غفوریان به خانه ما می آیند امشب همسایه های مهران غفوریان به خانه ی ما می آیند

سی و یک نما- سریال «همسایه ها» به کارگردانی مهران غفوریان از امشب (۱۳آذر) هر شب ساعت ۲۱:۳۰از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

چند ماهی است که مهران غفوریان و گروه تولیدش در حال ساخت یک مجموعه طنز با نام «همسایه ها» برای شکه دو هستند که قرار است از امشب روی آنتن این شبکه برود. با یک نگاه کلی به چیدمان بازیگران این مجموعه و در راس آنها مهران غفوریان می توان انتظار یک سریال طنز پرمخاطب را در زمان پخش داشت. آن هم با حال و هوای مجموعه های طنز دهه ۷۰و ۸۰که سال های اوج تلویزیون محسوب می شد.

غفوریان سعی کرده تا با ساخت «همسایه ها» خاطرات خوب سال های دور تلویزیون را بار دیگر زنده کند. از این رو بانی فیلم در یکی از روزهای پاییز به پشت صحنه این سریال در لوکیشن اصلی واقع در ساختمانی در غرب تهران رفته و گزارشی از روند تولید این مجموعه داشته است.

ناگفته نماند در آن ساعاتی که من در این لوکیشن حضور داشتم، از نزدیک شاهد ضبط سکانس هایی از کار بودم که می توانم نوید یک مجموعه مفرح و طنز شیرینی را بدهم. ماحصل گزارش من را از این سریال در ادامه می خوانید:

کمدین هایی که در ساختمان یاس با هم همسایه هستند

پیش از اینکه مهران غفوریان کارگردانی «همسایه ها» را برعهده بگیرد، تصویربرداری با آرش معیریان آغاز شد. اما با جراحی که برای او پیش آمد و از پروژه جدا شد، این مجموعه با تغییراتی که در فیلمنامه و شخصیت ها داشت، در تابستان وارد پیش تولید شده و از مهر ماه رسما کار تصویربرداری آغاز شد.

سریال همسایه ها داستان سمانه و سامان خواهر و برادری است که روی پروژه تولید اپلیکیشن ملی رستم کار می کنند.

پدر و مادرشان برای کمک به انها در ساختمان یاس واحدی را اجاره می کنند تا دفتر کارشان شود. در ساختمان یاس علاوه بر آنها خانواده پرویز زندگی می کنند که علاوه بر محل زندگی شان، محل کارشان که خدمات مجالس است هم در این ساختمان وجود دارد.

یکی دیگر از واحد ها هم در اختیار فردی به نام بیگی است که همه کاری برای پول درآوردن می کند. او هم همراه برادرش که ترانه سراست، در یکی از واحد ها هم کار می کنند و هم زندگی.

سرایدار و نماینده مالک ساختمان هم همراه خانواده اش در یکی دیگر از واحدها ساکن هستند و

ساختمانی در محدوده صادقیه که لوکیشن ثابت این گروه است، نخستین جایی بود که بهاره رهنما و سید جواد رضویان در آنجا مقابل دوربین رفتند.

سریال "همسایه ها" یک سریال ۴۰قسمتی است که برای شبکه دو ساخته می شود و از امشب روی آنتن خواهد رفت. گرچه تصویربرداری همچنان ادامه خواهد داشت.

یک ساختمان سه طبقه در محدوده غرب تهران لوکیشن اصلی و ثابت این مجموعه است که کاملا در اختیار گروه تولید «همسایه ها» است. در این ساختمان، خدمات مجالس و مزون سوروسات، خانه پرویز(سیروس گرجستانی) و خانه فرهاد(مهران غفوریان) واقع شده است. در این سکانس که در مزون ضبط می شود، بهاره رهنما، پوراندخت مهیمن و آذین رئوف در حال دورخوانی فیلمنامه و تمرین در مزون هستند. گوشه ای از مزون هم سفره عقد چیده شده است و همه در حال مهیا کردن شرایط برای تصویربرداری هستند. دو دوربین در نقاطی که مد نظر کارگردان بودن، قرار گرفته است و نغمه نظری نیز در حال تمرین با بازیگران است. در این میان که گروه در حال آماده شدن برای ضبط هستند، چند نفر برای تست قند خون وارد لوکیشن شده و از همه اعضای این گروه تست قند خون می گیرند. نوبت به کارگردان که می رسد، از تست قند خون او تصویر گرفته و از غفوریان می خواهند که مقابل دوربین از مردم بخواهد که برای آگاهی از دیابت، تست قند خون بدهند. غفوریان هم به نوعی کار را کارگردانی کرده و جمله اش را مقابل دوربین می گوید. بعد از رفتن این گروه، همه چیز برای ضبط مهیا شده و چند سکانس در این لوکیشن مقابل دوربین می رود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید