پنج شنبه, 21 دی 1396 03:30

به بهانه حضور«مرجان محتشم» مهمان امشب دورهمی / هیچ اتفاقی تصادفی نیست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
به بهانه حضور«مرجان محتشم» مهمان امشب دورهمی / هیچ اتفاقی تصادفی نیست به بهانه حضور«مرجان محتشم» مهمان امشب دورهمی / هیچ اتفاقی تصادفی نیست

هما گویا (سی و یک نما ) – در تمام زندگی به این باور بودم که هیچ اتفاقی تصادفی نیست.همیشه « نشانه ها» مرا برای نوشتن یا ننوشتن کمک کردند و حتی در زندگی شخصی ام هیچ اتفاقی تصادفی نبوده و نیست. در دورانی که به عنوان یک روزنامه نگار بیشترین وقتم را صرف مصاحبه می کردم و آنهایی که مرا می شناختند(تعداد کسانی که مرا می شناختند خیلی هم نبود) می دانستند اگر بگویند: "این رو ننویس یا ضبط نکن"، محال است به هیچ بهایی اعتماد آنها را بفروشم و بارها با اشک های بازیگرانی رو به رو شدم که حتی به دلیل تن ندادن به خواسته های یک کارگردان یا تهیه کننده، سکانس های حضورشان در فیلم حذف شده بود.

خدا را شکر که کارگردان وتهیه کننده یی که بارها نامش را به عنوان فردی فاسد اما سریال سازی موفق در تلویزیون و سینما شنیده بودم در سکوت خبری از این صنف حذف شد و یک دهه ای هست که نامی از او نمی شنویم، اما چرا سکوت خبری؟مگر قاتل ها را در ملاعام دار نمی زنیم که درس عبرت باشند ،پس چرا این ها نباید در جامعه شناخته شوند!؟ چرا زهرا امیرابراهیمی سر نخ رسیدن به خیلی از فسادهای اخلاقی نشد؟
مدت ها بود بخصوص پس ازافشای رسوایی های اخلاقی هالیوود که همه یکپارچه برای اعتراض به آن ایستادند، در فکر این بودم که چرا چنین اتفاقی در مملکت اسلامی ما نمی افتد!!؟؟ و در این میان بسیار به یاد "مرجان محتشم" می افتادم. ستاره پر فروغ سریال «پس از باران» که بعدها با شجاعت دلیل کنار رفتنش را از بازیگری فساد اخلاقی و پیشنهاد های بی شرمانه پس از این سریال،در پشت پرده سینما و تلویزیون اعلام کرد و در اوج محبوبیت و زیبایی از بازیگری فاصله گرفت.
چند شب پیش که مردان و زنان سلبریتی و حتی تصویربرداران و گزارشگران حاضر در مراسم "گلدن گلوب" را یکپارچه با لباس مشکی دیدم ، آرزو کردم که چنین همراهی و همدلی نیز ، روزی در جامعه هنری ما بیفتد و امروز که مهران مدیری و مرجان محتشم را با لباس مشکی دیدم که قرار است در برنامه امشب (پنجشنبه 20 دی) دورهمی به گفتگو بنشینند (گرچه اطمینان دارم که گفتگوی ضبط شده آنها به این مجال کشیده نخواهد شد و علت کم کاری مرجان محتشم لابد به گونه ای دیگر توصیف می شود) باز هم حس کردم که این ، «یک نشانه» است تا چند خطی بنویسم. نشانه ی خوبی برای نشانه هایی پر رنگ تر که بتواند فضای سینما و تلویزیون را امن تر کند. برای آنهایی که به واقع می خواهند با شرافت در این حوزه حضور داشته باشند و البته زندگی و حریم خصوصی آنهایی که خیلی این اتفاق ها برایشان اهمیت ندارد محفوظ است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید