دوشنبه, 19 مهر 1395 16:38

بیژن بیرنگ : ای کاش بخشی از درآمد فروش آثار من و رسام به ورثه های ما می رسید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
بیژن بیرنگ : ای کاش بخشی از درآمد فروش آثار من و رسام به ورثه های ما می رسید بیژن بیرنگ : ای کاش بخشی از درآمد فروش آثار من و رسام به ورثه های ما می رسید بیژن بیرنگ : ای کاش بخشی از درآمد فروش آثار من و رسام به ورثه های ما می رسید

سی و یک نما – بیژن بیرنگ را این روزها کمتر در جائی می بینیم. در جشنواره ها شرکت نمی کند. به دعوت ها پاسخ نمی دهد و جوابگوی بیشتر تماس های تلفنی هم نیست.چندان ارتباطی هم با رسانه ها ندارد. نمی توان از او خرده گرفت. کافی است فکر کنیم که یک نفربا سی و پنج سال سابقه کار در تلویزیون، پر از طرح و ایده که استاد بی بدیل دیالوگ های ناب هم هست در شبکه خانگی نتوانسته موفق باشد و "همچون سرو" او هم ویژگی های کارهای ماندگارش را نداشته و حالا فرصت ها و از آن مهم تر زمان را برای ادامه راه می بیند که به سرعت سپری می شود....

بیژن بیرنگ تهیه کننده مجموعه نمایشی «مجید دلبندم» در ارتباط با ساخت نسخه سینمایی این اثر به خبرگزاری برنا، گفت: در مقطعی مرحوم مسعود رسام بدنبال تحقق این مسئله بود ولی سازمان صداوسیما در این رابطه با ما همکاری نکرد و چون قانون رایت «مجید دلبندم» متعلق به تلویزیون است، ساخت نسخه سینمایی این اثر از دستور کار خارج شده است.
این کارگردان با اعلام اینکه "امیدوارم صداوسیما از تمام پتانسیل خود برای برنامه‌های نمایشی استفاده کند"، بیان کرد: در حال حاضر قانون رایت «مجید دلبندم» متعلق به سازمان است، همین امر سبب شده که ساخت نسخه سینمایی این اثر منتفی شد، ای کاش لااقل خود صداوسیما دست طراحان آثار نمایشی را باز بگذارد تا آنها از ظرفیت ها استفاده کنند.
بیرنگ در ادامه گفت:"قصد ساخت نسخه سینمایی سریال «همسران» را با اسم «همسران در آفریقا» با مرحوم رسام داشتیم و چون سناریو آن باب میل مدیران صداوسیما نبود موفق به تهیه آن نشدیم"، خاطرنشان ساخت: هشت قسمت از سریال «سرزمین سبز» را ساخته بودیم که پخش آن در تلویزیون با مشکلاتی همراه شد و به نوعی فیلم در محاق گرفتار شد، سپس منوچهر محمدی تهیه کننده صاحب نام سینما با تماشای آن هشت قسمت از فیلم خیلی خوشش آمد و قرار بر این شد آن هشت قسمت را تبدیل به فیلم سینمایی کنیم که مجددا با مخالفت صداوسیما مواجه شدیم، سرانجام «سرزمین سبز» پس از گذشت 10 سال از زمان ساخت از تلویزیون پخش شد.
وی با اشاره به اینکه سی دی بعضی از آثار وی مانند «مجید دلبندم»، «دنیای شیرین» در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است، تصریح کرد: 36 سال از فعالیت من و زنده یاد مسعود رسام سپری شده است و برخی اوقات به دستاورد این سه دهه و اندی فکر می‌کنم، مایوس می شوم، ای کاش حداقل بخشی از محل درآمد فروش آثاری که من و رسام طراحی کردیم به ورثه‌های ما می‌رسید.

بیرنگ در پایان با اعلام اینکه امیدوارم سیروس مقدم موفق به ساخت فیلم سینمایی«پایتخت» شود، افزود: در حال حاضر شنیده‌ام قرار است فیلم سینمایی «پایتخت» هم توسط گروه سیروس مقدم ساخته شود، امیدوارم این تصمیمات همواره تکرار یابد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید