سه شنبه, 17 اسفند 1400 15:08

تحولاتی جدی در بخش‌های خبری تلویزیون | حذف گفتگوی ویژه خبری از شبکه دو

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
تحولاتی جدی در بخش‌های خبری تلویزیون | حذف گفتگوی ویژه خبری از شبکه دو تحولاتی جدی در بخش‌های خبری تلویزیون | حذف گفتگوی ویژه خبری از شبکه دو

سی و یک نما - حسن عابدینی سرپرست خبرگزاری صداوسیما خبر از تغییرات اساسی در بخش‌های مختلف خبری صداوسیما داد.

در روزهای اخیر پخش خبر در تلویزیون دچار تغییر و تحول اساسی شده است و شبکه خبر نیز در پی این تغییرات در حال ادغام با سایر بخش‌های خبری معاونت سیاسی صداوسیما است. حسن عابدینی (سرپرست خبرگزاری صداوسیما) درباره تغییرات جدید بخش‌های خبری تلویزیون در صفحه شخصی خود نوشت:

«در چارچوب طرح هم افزایی بخش‌های خبری در نخستین گام شبکه یک بصورت همزمان از شبکه خبرهم پخش می‌شود.این تغییر شامل بخش‌های خبری ۸ صبح، ۱۴و ۲۱ شده است.

بر این اساس، بخش خبری ۱۹ شبکه یک هم به شبکه خبرمنتقل می‌شود. بخش خبری ساعت ۱۴هم تا ساعت ۱۵همزمان از شبکه خبر پخش می‌شود و مخاطبان ادامه ان را می‌توانند صرفا از شبکه خبر پیگیری کنند.

بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک هم تا ۲۲ توامان از شبکه خبرهم پخش می‌شود اما ادامه ان فقط در شبکه خبر قابل پیگیری است.

گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما نیز به داخل بخش خبری ۲۱ شبکه یک و شبکه خبر منتقل می‌شود. شبکه یک تا ساعت ۲۲ بخشی از گفتگوی ویژه را پوشش می‌دهد اما پس از این ساعت فقط در شبکه خبر قابل دریافت است.

این تغییرات در چارچوب طرح مدیریت هوشمند و یکپارچه پیام‌های متناسب با ماموریت معاونت سیاسی در شبکه‌های مختلف صدا و سیما، کاهش موازی کاری‌های غیرضروری و افزایش سرعت در تأمین نیازهای خبری مخاطبان صورت گرفته است.

پیشتر برای افزایش تور خبرگیری و افزایش توان گروه‌های تخصصی، خبرنگاران شبکه خبر، رادیو و پژوهشگران خبری هم به خبرنگاران خبرگزاری صدا و سیما در تالارخبری شیشه‌ای پیوستند.

تصویربرداران، تدوین گران، گرافیست‌ها و سایر یاران خبری واحد‌های دیگر معاونت سیاسی هم درچارچوب هم افزایی در تالار خبر جا نمایی شده اند.»

این تغییرات و ساختار جدید پخش اخبار تلویزیون باعث سردرگمی مخاطبان در پیگیری اخبار از رسانه ملی شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید