دوشنبه, 03 آذر 1393 00:00

"حدس بزن چه کسی برای شام می آید" با بازی اسپنسر تریسی برنامه امشب سینما کلاسیک

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"حدس بزن چه کسی برای شام می آید" با بازی اسپنسر تریسی برنامه امشب سینما کلاسیک "حدس بزن چه کسی برای شام می آید" با بازی اسپنسر تریسی برنامه امشب سینما کلاسیک

سی و یک نما- برنامه سینما کلاسیک امشب ساعت یک بامداد از شبکه نمایش فیلم سینمایی "حدس بزن چه کسی برای شام می آید" را پخش می کند.

"حدس بزن چه کسی برای شام می‌آید" (Guess Who's Coming to Dinner) فیلمی ۱۰۸ دقیقه‌ای به کارگردانی استنلی کریمر با بازی اسپنسر تریسی محصول کشور بریتانیا است. این فیلم آخرین فیلمی است که اسپنسر تریسی قبل از مرگ در آن بازی کرده است.

علاوه بر اسپنسر تريسي، کاترين هپبرن، سيدني پواتيه، بي ريچاردز و سسيل کلاوي هم در این فیلم کلاسیک بازی کرده اند.

خلاصه ي داستان: «مت دريتن» (اسپنسر تريسي)، ناشر روزنامه ي آزادي خواه و همسرش «کريستينا» (هپبرن)، صاحب يک گالري هنري، از شهرندان سرشناس سن فرانسيسکو هستند. روزي دخترشان «جويي» (هاوتن) به همراه «جان پرنتيس» (پواتيه) پزشک سياه پوست از تعطيلاتش در هاوايي باز مي گردد. آن ها 10 روز است که با هم آشنا شده اند و حالا قصد ازدواج دارند...

شرح فيلم: آخرين همکاري تريسي و هپبرن، دو يار ديرين (پيش از مرگ تريسي) در فيلمي عليه تبعيض نژادي. و مثل هميشه حضور اين دو، همه چيز، حتي پواتيه، را تحت الشعاع قرار مي دهد. البته خود فيلم نيز با وجود "پارازيت" مايه هاي مثلا اجتماعي - سياسي فيلم هاي کريمر ديدني ترين اثر او به شمار مي آيد.

در  "حدس بزن چه كسي براي شام مي آيد؟" دختر جوان سفيد پوستي عاشق پزشكي سياه پوست مي شود. پدر دختر  ناشر روزنامه اي آزادي خواه و از مخالفان سرسخت تبعيض نژادي است و مادرش صاحب يك گالري نقاشي.

مواجهه دو خانواده دختر و پسر با يك ديگر ،  فاصله بين شعار و واقعيت، تفاوت نسل جديد و قديم آمريكايي در برابر رنگ پوست، تفاوت انديشه زن و مرد در قبال عظمت عشق، در اين فيلم بسيار زيبا به تصوير كشيده شده است و با وجود گذشت بيش از ۴۰ سال از ساخت آن هنوز هم ديدنش خالي از لطف نيست.

اسپنسر تريسي در اين فيلم نقش پدر دختر و كاترين هپبرن نقش مادر دختر را ايفا مي‌كنند كه آخرين بازي اين دو هنرمند كنار هم قبل از مرگ تريسي است.اين فيلم در سال 1967 ساخته شد و تريسي بعد از اين فيلم در 67 سالگي بر اثر حمله قلبي درگذشت.

ساعت یک بامداد روز دوشنبه این فیلم زیبا را از شبکه نمایش در برنامه سینما کلاسیک ببینید.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید