چهارشنبه, 01 آذر 1402 00:15

حسین هاشمی، طنزپرداز قدیمی «صبح جمعه با شما» و «گل آقا» درگذشت / لبو تنوری هم رفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
حسین هاشمی، طنزپرداز قدیمی «صبح جمعه با شما» و «گل آقا» درگذشت / لبو تنوری هم رفت حسین هاشمی، طنزپرداز قدیمی «صبح جمعه با شما» و «گل آقا» درگذشت / لبو تنوری هم رفت سی و یک نما

سی و یک نما - صبح امروز روابط عمومی معاونت صدا از درگذشت "حسین هاشمی"، طنز پرداز قدیمی مطبوعات و رادیو خبر داد.

سعید توكل، تهیه كننده دوران طلایی برنامه «صبح جمعه با شما» گفت :حسین هاشمی از هفته نامه قدیمی و اثرگذار "توفیق" فعالیت طنزپردازی را آغاز كرد و خیلی زود در حلقه نامداران و بزرگان محفل توفیق جای گرفت. او در كنار استادانی چون محمد پورثانی، محمد حاجی حسینی، حسامی محولاتی، محمد خرمشاهی، حسین مدنی. و... جایگاه ویژه ای یافت و در ستون معروف "انگولك به جراید" با تخلص "لبوتنوری" اخبار داغ روز را به طنز می نوشت.

وی با اشاره به آشنایی اش با مرحوم هاشمی افزود: آشنایی حرفه ای ما در رادیو با مرحوم هاشمی به سالهای نخست ساخت و تولید برنامه خاطره ساز صبح جمعه باشما برمی گردد، زمانی كه تعدادی از طنزنگاران موسسه گل آقا جهت همكاری دعوت به عمل آمد، هاشمی كه از آغاز بكار مجله «گل آقا» در جرگه نویسندگان و سوژه پردازان قرار داشت به برنامه ما پیوست و با نگاه تیزبین به مسایل مبتلا به اجتماع و نوشته های شیرین  و طنز انتقادی  خاص خودشان به هرچه محبوب تر شدن برنامه كمك شایانی كرد. 

به گفته وی؛ روحیه مثبت و خستگی ناپذیر مرحوم حسین هاشمی به همراه حسن خلقی كه همواره زبانزد جمع اهل قلم بود از نكات بارز و فراموش نشدنی این یار دیرین و دوست داشتنی رسانه ملی صداست. روحش شاد كه عمری مردم را شاد می كرد.

*شوخی با خبر

ساجد قدوسیان، تهیه كننده و كارگردان برنامه «صبح جمعه با شما» رادیو ایران درباره استاد هاشمی گفت: حسین هاشمی طنز پرداز و از نویسندگان صاحب سبك این برنامه بود كه تا همین سال های اخیر با خود من هم كار می كرد، غیر از این چند سال اخیر كه درگیر بیماری شده بود، كمتر كار می كرد. مرحوم بیشتر به دلیل تجویز پزشك در شمال كشور بود.

قدوسیان "شوخی با خبر" را یكی از ویژگی های سبك نوشتن این مرحوم دانست و افزود:یك خبری را طرح می كردیم و شوخی آن را حسین هاشمی می نوشت و بازیگران صبح جمعه با شما آن را اجرا می كردند. خدا بیامرز هاشمی آدم خوش مشرب و پای كار بود. یكی از علاقه مندی های او این بود كه می آمد سر ضبط برنامه و با بچه های قدیمی صبح جمعه با شما گپ و گفت می كرد. او كاملا به فضای برنامه آشنا بود و ما را خیلی كمك می كرد.

قدوسیان ادامه داد: سال گذشته كه رادیو ایران از پیشكسوتان تقدیر كرد، از حسین هاشمی هم تقدیر شد، چقدر هم اتفاق خوش آیندی بود كه بسیار هم خوشحال شد و استقبال كرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید