دوشنبه, 09 آذر 1394 18:44

درخواست تجدید نظر جمعی از هنرمندان از رئیس سازمان صداوسیما در برخورد با عوامل برنامه "فیتیله"

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ﺳﯽ ﻭ ﯾﮏ ﻧﻤﺎ - ﺟﻤﻌﯽ ﺍﺯ ﻫﻨﺮﻣﻨﺪﺍﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﺗﯿﻢ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ " ﻓﯿﺘﯿﻠﻪ " ﮐﻪ ﺳﺎﻝ ﻫﺎﺳﺖ ﺧﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻟﺒﺎﻥ ﯾﮑﺎﯾﮏ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﮐﻮﭼﮏ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﺍﻧﺪ، ﺑﺎ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻭ ﺍﺭﺳﺎﻝ ﻧﺎﻣﻪ ﺍﯼ ﺑﻪ ﻣﺤﻤﺪ ﺳﺮﺍﻓﺮﺍﺯ،ﺭﺋﯿﺲ ﺻﺪﺍ ﻭ ﺳﯿﻤﺎ ، ﺗﺠﺪﯾﺪ ﻧﻈﺮ ﺩﺭ ﻧﺤﻮﻩ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺑﺎ ﻋﻮﺍﻣﻞ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺭﺍ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺷﺪﻧﺪ

 داود میرباقری، داریوش ارجمند، عبدالله اسکندری، پرویز پرستویی، همایون اسعدیان، حمید عجمی، فاطمه معتمدآریا، حسین پاکدل، علیرضا رئیسیان، محمدحسین لطیفی، فرشته طائرپور، مرتضی پورصمدی، حسن پورشیرازی، حبیب اسماعیلی، وحید جلیلوند، علی جلیلوند، پژمان لشکری‌پور، مهناز افضلی، پیمان قاسم‌خانی، علی رویین‌تن، امیر آقایی، مهدی پاکدل، علیرضا کمالی، سید جواد یحیوی، سیدعلیرضا علویان و منصور ظهوری رسیده کسانی بودند که این نامه را به شرح زیر تنظیم کرده و به امضا رساندند:

"اجازه بفرمایید که پیش از هر کلام، از اتفاق ناگواری که ساحت ادب و فرهنگ این مرز و بوم را رنجور کرده و نیشی بر ردای تمامیت و اتحاد ایران عزیز وارد آورده، ابراز تأسف کنیم و دست یکایک هم وطنانمان را در هر کجای این خاک ببوسیم و از هر وجدان پاک و روح دردمند، گذشت و مهربانی طلب کنیم.

اما فارغ از آنچه وظیفه ماست، مسئولیت حضرتعالی و مدیران ارشد سازمان در تنویر اذهان ملت و انصاف‌ورزی با هنرمندانی که آمیخته با روح و جان مردم‌اند، انکارناپذیر نیست.

سال‌هاست (قریب به دو دهه) که سه تن از هنرمندان نجیب همین آب و خاک، کیمیای گمشده مردمان را، بی‌دریغ و بی‌منت بر صورت فرزندان‌مان نقش می‌کنند و لبخند؛ این معجزه شگفت خداوندی را واسطه می‌شوند. ما که تنها مخاطبین آن‌هاییم، خاطره ده‌ها گزارش و مستندی که این سه عزیز، از آسایشگاه‌ها و بیمارستان‌ها و نوانخانه‌ها گرفتند، و دردمندان و زخم‌دیدگان همین سرزمین را شاد کردند، از یاد نبرده‌ایم. چطور می‌شود که شما و معاون محترم سیما، فراموش کرده‌اید؟ برای آن همه تصویر اخلاقی و انسانی، چند بار دست تلطف بر سرشان کشیدید که این بار به جای آگاه‌سازی افکار عمومی، حکم تحریم و توقف‌شان را دادید؟

به یاد داشته باشید که اعتراض مردم محترم آذربایجان، فارغ از شانتاژ آن نماینده مجلس (که چشم بر بی‌اخلاقی‌های بسیار جامعه بسته و تنها همین را دیده) اعتراض بر پیکره صداوسیماست که دیوار کوتاهش برنامه کودک است و مستضعفان و محرومانش سه هنرمند بی‌صدا و بی‌حاشیه و وااسفا که در این هجمه به جای اصلاح مشی و رفتار و اخلاق صداوسیما، سه تن از شریف‌ترین هنرمندان این خاک قربانی شدند.

جناب آقای سرافراز؛ قسم به آنچه از سیره محمد مصطفی (ص) و اخلاق گرانبهایش می‌شناسیم و همگی به وقت پاسداشت شرافت و جوانمردی، بر زبان می‌رانیم و خطبه‌ها می‌خوانیم، حفظ عزت و آبروی فرزندانتان در هر کجای این خاک خاصه در صداوسیما که تصدی امور آن را بر عهده دارید، مهمترین وظیفه شما در تبلیغ و ترویج و نمایش خلق نیکوی محمدی است و سوگند به آن روح بزرگ که شما و همکارانتان نسبت به آن مسئولید.

امید که سختی و صراحت این قلم را به صداقتش عفو نمایید."

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید