یکشنبه, 31 مرداد 1400 17:57

زخم کاری بر پیکر سه دهه شخصیت‌سازی از بازیگری که فقط به "سید" معروف است

نوشته شده توسط سی و یک نما
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
زخم کاری بر پیکر سه دهه شخصیت‌سازی از بازیگری که فقط به "سید" معروف است زخم کاری بر پیکر سه دهه شخصیت‌سازی از بازیگری که فقط به "سید" معروف است خبر سی و یک نما

سی و یک نما - این قسمت از سریال پرطرفدار زخم کاری ساخته‌ی محمدحسین مهدویان یقینا با سکانس آخرش همه را شگفت‌زده کرد اما شگفت زدگی اصلی جای دیگری بود.

همانطور که می دانید برخلاف گذشته، در سال‌های اخیر عریانی بدن آقایان در استخر و حمام (سینما و شبکه نمایش خانگی) جزو خطوط قرمز نیست اما باز هم در میزانسن و قاب‌بندی‌ها سعی می شود زاویه دوربین ملاحظاتی داشته باشد. همانطور که زخم کاری در مورد جواد عزتی (مالک) تا اندازه‌ای رعایت کرده و معمولا کمی از بالاتنه معلوم است اما نشان دادن سید جواد هاشمی (دستمالچی) که "سید" آنچنان به نام او پیوند خورده که بی آن به سختی شناخته می‌شود، از نمایی نزدیکتر و از کمر به بالا بسیار عجیب بود. اینکه چطور قبول کرده که این پلان چنین گرفته شود و یا اینکه کارگردان با هوشیاری خواسته تابوی این کاراکتر / بازیگری را بشکند یا عمدی نبوده، سوالی است که دوست داریم پاسخش را بدانیم. اما هر چه بوده تصادفی نیست چرا که یک جواد دیگری هم در آن لوکیشن هست و در این مورد از او محافظت شده. در ادامه ویکی پدیای سید جواد هاشمی را بخوانید، مردی که در یک هفته در سه تشییع و خاکسپاری، مجلس‌داری کرده است.

سید جواد هاشمی در سال ۱۳۴۴ خورشیدی در محلۀ نواب تهران زاده شد. خانوادۀ او از گیلان و شهرپره‌سر در شهرستان رضوانشهر به تهران مهاجرت کرده‌بودند. تحصیلاتش را در رشتهٔ کارگردانی در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۳ فارغ‌التحصیل شد.سید جواد هاشمی دارای دو فرزند به نام‌های سید محسن و فاطمه‌السادات است. هاشمی در ابتدا مسئول حراست یکی از شبکه‌های تلویزیون جمهوری اسلامی بود، اما بعد از آنکه در یکی از سکانس‌های یک تله‌فیلم برای چند ثانیه به ایفای نقش پرداخت مورد توجه کارگردان تله‌فیلم واقع شد. او به خاطر نوع پوشش و آرایش چهره‌اش اغلب در نقش شخصیت‌های مذهبی و اسلام‌گرا به کار دعوت می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید