چهارشنبه, 04 مرداد 1396 01:23

زینب موسوی یا امپراطور کوزکو؟/تهدید شدم از اسید پاشی تا زیر گرفتن با ماشین

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
 
 
سی و یک نما_ زینب موسوی یکی از تماشایی‌ترین و البته جنجالی‌ترین شرکت کننده‌های خنداننده شو در گفت و گویی در تعریف استند آپ کمدی، اظهار داشت: بر خلاف تصور بسیاری از مخاطبان، استند آپ کمدی اجرای یک کمدی به صورت ایستاده نیست بلکه طرح و اجرای موضوعی است که پس از اجرا، مخاطبان به خاطرش بایستند و ابراز امیدواری کرد که با پیمودن فراز و نشیب‌های راه دشواری که در پیش گرفته بتواند تعریف و ذائقه مخاطبان نسبت به موضوع طنز را کمی اصلاح کند و به افزایش آگاهی جامعه کمک کند.
 
یکی از کمدین های شرکت کننده در خنداننده شو‌ی برنامه "خندوانه " دخترجوانی بود با چثه‌ی کوچک وشخصیتی جسور و لهجه‌ی قمی که طرفداران بسیاری داشت و نقطه‌ی ضعفش در این بود که خود نیز به توانائی خود آگاهی داشت. آنقدر آگاهی که به نوعی غرور و حاضر جوابی‌هایش موجب شد تا از رقیبان جا بماند چرا که اصولا مخاطب باهوش رسانه‌ای خیلی زود به خود بینی و فاصله گرفتن از چارچوب‌ها و هنجار‌ها واکنش نشان می‌دهد . این اتفاقی بود که برای زینب سادات موسوی افتاد وگرنه حتما این دختر بااستعداد از این رقابت ها حذف نمی‌شد. این شخصیت گر چه اولین بار بود که رونمائی می شد اما چهره‌ی پوشیده شده وی را در شخصیت امپراطور کوزکو مدت ها بود در فضای مجازی می شناختیم و از ته دل به اجراهای او می خندیدیم. 
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، زینب السادات موسوی، کمدین جوانی که از رقابت‌های خنداننده شو در برنامه خندوانه حذف شد در برنامه آبان از دغدغه‌هایش گفت. وی که پیش از این نیز با کاراکتری به نام «امپراطور کوزکو» در شبکه‌های اجتماعی توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده بود در این گفتگو ضمن اشاره به رسالت طنز در جامعه گفت: تعریف طنز در ذهن بسیاری از مردم چیزی است که آنها را بخنداند و اگر لازم باشد برای خندیدن کمی فکر کنند، نسبت به آن موضع می‌گیرند و حس می‌کنند از بالا به آنها نگاه شده است. اما به نظر من رسالت طنز دقیقا همین است که مخاطبانش را به فکر کردن و دقت در مسائل پیرامونشان یا لااقل یک جستجوی ساده اینترنتی وادارد. 
همچنین خالق شخصیت امپراطور کوزکو درباره این شخصیت گفت: کوزکو نماد انسان‌های زننده است که خود را دانای کل می‌دانند و حاضر نیستند بپذیرند که اشتباه کرده اند. من امیدوارم که مخاطبان این شخصیت با دیدنش بتوانند با آن وجه از خودشان روبرو شوند. 
موسوی از سختی‌های کار به عنوان یک کمدین گفت و افزود: من این روزها، بسیار روزهای بدی را سپری می‌کنم. روزهایی که در آن علاوه بر فحاشی به خودم و خانواده‌ام در بسیاری از صفحات مجازی، با تهدیدهای فراوانی از اسیدپاشی تا زیر گرفتن با ماشین مواجهم. 
وی در ادامه این گفت وگو به واکنش بسیاری از مخاطبان و به خصوص بسیاری از خانم‌ها به موضوع اجرای کمدی توسط یک زن واکنش نشان داد و گفت: در ذهن بسیاری، قالبی برای یک زن وجود دارد که در آن قالب شوخی و کمدی جایگاهی ندارد و بسیاری از مردم و عجیب‌تر آنکه بسیاری از خانم‌ها با واکنش‌های تهاجمی ابراز می‌کردند که این کارها در شان یک خانم نیست و این بسیار دردناک‌تر بود. 
آبان که پیش از این با موضوعاتی درباره زنان و دغدغه‌هایشان با اجرای پریوش نظریه بر روی کانال آپارات قابل مشاهده بود از این به بعد با سردبیری و اجرای نیلوفر لاری‌پور به کار خود ادامه خواهد داد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید