یکشنبه, 04 مرداد 1394 14:10

سریال «تعبیر وارونه یک رویا» فریدون جیرانی روی آنتن شبکه یک رفت / خانه ی امنی که تعبیر وارونه ی یک رویا شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سریال «تعبیر وارونه یک رویا» فریدون جیرانی روی آنتن شبکه یک رفت / خانه ی امنی که تعبیر وارونه ی یک رویا شد سریال «تعبیر وارونه یک رویا» فریدون جیرانی روی آنتن شبکه یک رفت / خانه ی امنی که تعبیر وارونه ی یک رویا شد

سی و یک نما – فریدون جیرانی از چهره هائی است که این روزها بیشتر از او می شنویم و یاد می کنیم. سریالی که روی آنتن دارد، روزنامه ی سینمائی که می خواهد با رسانه های سینمائی رقابت کند و زمزمه هائی مبنی براینکه قدرحضورو اجرای او را در برنامه ی تخصصی سینما (هفت ) ندانستیم.اجرائی که هر نقصی هم داشت لااقل منفعل نبود."تعبیر وارونه ی یک رویا "، مرگ تدریجی یک رویا نیست و اینبارجیرانی دست روی موضوع حساسی گذاشته که می تواند لبه ی تیغ کارنامه ی کاری او باشد.

 «تعبیر وارونه یک رویا»  با نام قبلی «خانه امن» چندی پیش در خیابان یوسف آباد تهران کلید خورد و بعد از آن گروه سازنده برای ادامه  تصویربرداری به ارمنستان رفتند.

سیدکمال طباطبایی تهیه کننده با سابقه سینما و تلویزیون سریال می گوید:" علاوه بر بازیگران ایرانی از حدود  ۱۵ بازیگر خارجی در نقش‌ های اصلی و حساس و همچنین برخی نقش‌های فرعی در سریال استفاده شده است که این بازیگران ارمنستانی و روسی بوده اند.

طباطبائی همچنین توضیح می دهد که  فیلمنامه ای این سریال در حدود 400 صفحه (که بیشتر آن همزمان با تصویر برداری نوشته می شده) و در بیش از 80 لوکیشن به تصویربرداری رسیده است. داستان این سریال را فریدون جیرانی به همراه مرتضی اصفهانی نوشته است و در قالبی پلیسی و جاسوسی به ترور دانشمندان هسته ای می پردازد. این اثر البته آنطور که گفته شده است  کلی‌تر از مذاکرات هسته‌ای است و درواقع یک سریال جاسوسی است که به موضوع توطئه‌های سرویس جاسوسی اسرائیل برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران می‌پردازد".

 در خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی آمده است: تعدادی از عوامل فریب خورده و جاسوسان خارجی در عملیاتی، یک دانشمند هسته‌ای ایران را به قصد انتقال به باکو برای بهره‌برداری‌های جاسوسی و تبلیغاتی می‌ربایند اما به دلیل مجروح شدن این دانشمند، برنامه عملیات تغییر می‌کند و سرانجام با دستگیری و هلاکت جاسوسان، عملیات ناکام می‌ماند. از سویی با تدبیر نیروهای اطلاعاتی کشور، عوامل هدایت عملیات نیز فریب می‌خورند و...

امیر جعفری، داریوش ارجمند، پانته‌آ بهرام، فرهاد قائمیان، الهام کردا ، فرزین صابونی،نگار عابدی ، ثریا قاسمی ، سیامک اطلسی ، صالح میرزا آقائی ، رابعه مدنی و شیوا خسرو مهر از بازیگران «تعبیر وارونه یک رویا» هستند. امیر جعفری نقش محوری  یعنی مامور امنیتی ایرانی را بازی می‌کند و داریوش ارجمند نیز نقش یک کار‌شناس امنیتی و  مافوق جعفری است.

 ترور دانشمندان هسته‌‍‌‌ای ایران در تعبیر وارونه یک رویا، داستان جاسوسی پیچیده‌ای دارد و قصه در قسمت اول از خارج کشور شروع و به داخل ایران کشیده شده وادامه پیدا خواهد کرد.

یک مامور امنیتی کشور از طرف یکی از منابع و رابط‌های خود در خارج از ایران متوجه می‌شود قرار است یکی از دانشمندان نامدار هسته‌ای کشور را ترور کنند اما ماجرا به اینجا ختم نمی‌شود و داستان آنقدر پیچیده می‌شود که گره و تعلیق‌های زیادی ایجاد می‌کند. این ماجراها باعث می‌شود تا زندگی مامور امنیتی هم تحت‌الشعاع قرار بگیرد.

این سریال دو حاشیه جدی هم داشت:

همزمان شدن زمان پخش آن با توافق هسته ای گروه 5+1 که می توانست روی شرایط پخش آن تاثیر بگذارد.و موسسه ای به نا "فجر" که گفته می شد برای حضور بازیگران آماتور در تعبیر وارونه یک رویا بین 2 تا 3 میلیون از متغاضیان پول می گرفته که فریدون جیرانی وجود چنین موسسه و همکاری خود را با آن تکذیب نکرد اما گفت که هیچیک از این افراد در این پروژه حضور ندارند.

اینبار نیز جیرانی برای تیتراژ پایانی سریالش از "رضا یزدانی" دعوت کرده و به نظرمی رسد ، بیشتر از تیتراژ قبلی می تواند با مخاطب عام ارتباط برقرار کند.

تعبیر وارونه یک رویا هرشب ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می شود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید