سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 22:07

شاه نشین با شاهگوش؛ از دوشنبه ها با "شهرزاد" تا دوشنبه ها در دادگاه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شاه نشین با شاهگوش؛ از دوشنبه ها با "شهرزاد" تا دوشنبه ها در دادگاه شاه نشین با شاهگوش؛ از دوشنبه ها با "شهرزاد" تا دوشنبه ها در دادگاه

سی و یک نما - متهم پرونده ی مفاسد اقتصادی،"سید هادی رضوی" تحت عنوان تهیه کننده فیلم ها و سریال هایی چون شهرزاد و شاهگوش به پای میز محاکمه کشیده شد.از مزایای نور دیده بودن همین بس که او توانست با لباس شخصی روبه روی قاضی و مردم بایستد که همین به هر متهمی دل و جراتی مضائف می دهد.

هادی رضوی پیش از سریال شهرزاد، تحت عنوان تهیه کننده شاهگوش فعالیت نمود اما نام محمد امامی که از دوستان و آشنایان وی بود به جای او درج شد.
سید هادی رضوی داماد وزیر کار و تعاون، جناب آقای شریعتمداری (که از وزارت خانه ای به وزارت خانه ای دیگر در دولت روحانی نقل مکان کرده)شناخته می شود که متهم در این دادگاه خواستار این بود تا نام وی به عنوان شخصیتی مستقل از شریعتمداری مورد محاکمه قرار گیرد.
او بر این باور بود که داماد وزیر بودن جرم نیست و حتی می توان از این راه به عنوان وسیله ای برای انتقال سخنان مردم بهره برد.
آنچه در جلسه اول محاکمه هادی رضوی بیان شد به شرح زیر می باشد:

1- متهم ۱۰۷ میلیاری تسهیلات بانک سرمایه

2- دریافت تسهیلات ۲۰، ۶۰ و ۲۷ میلیاردی با نام اشتغال زایی:

هادی رضوی با استفاده از نام شرکت آینده سازان فاطمی اقدام به دریافت سه فقره تسهیلات ۶۰ میلیاردی کرد. وی این روند را با نام های دو شرکت دیگر تحت عنوان رهجویان کوثر و شایگان تجارت آتیه به ترتیب یک فقره تسهیلات ۲۰ میلیاردی و ۳فقره تسهیلات ۲۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیونی ادامه می دهد.
لازم به ذکر است که دریافت این وجوه به ارزش ۱۰۷ میلیارد تومان، می بایست در زمینه ی اشتغال زایی جریان می یافت که درصدی از آن صرف این امور نگردید و برای مصارف شخصی استفاده شده است.

3- دفاع از خود یا افشای راز دزدان:

رضوی خواستار ارائه حقایق دزدان اقتصادی بود تا آن ها را فاش نماید و دست مفسدان واقعی را رو کند.

4- ملک ۲۵ میلیاردی به جای تسویه تسهیلات ۱۲۵ میلیاردی:

هادی رضوی به منظور تسویه بدهی خود با بانک سرمایه ملکی در خیابان اندرزگو را با مبلغی ۴ برابر قیمت واقعی آن به بانک معرفی کرد و حتی از بانک چیزی حدود ۵ میلیارد طلبکار شد.

5- داماد شریعتمداری یا داماد نتانیاهو:

وی درخواست نمود تا او را با شخصیت مستقل خود و تحت عنوان هادی رضوی محاکمه کنند و با نام داماد شریعتمداری او را به پای میز محاکمه نبرند. او در این جلسه بیان داشت من تنها داماد شریعتمداری هستم و نه داماد نتانیاهو.

6- ۳۱ بدهکار چند صد میلیاردی و هادی رضوی چند ده میلیاردی:

هادی رضوی در این جلسه بیان می دارد که ۳۱ نفر بدهکار دیگر با مبالغی سنگین تر از ۸۰ میلیارد من! در این دادگاه حضور دارند که نام من در این لیست ذکر نشده است. درواقع افرادی با ۳۰۰ میلیارد، ۴۰۰ میلیارد و حتی ۱۰۰۰ میلیارد نیز در دادگاه حضور دارند.

به بیان دیگر من کجا و دزدان چند صد میلیاردی کجا؟!

او در این دادگاه و در جلسه ی اول محاکمه این پرونده فساد اقتصادی از خود دفاع نمود و مطالبی را بیان داشت تا شاید بتواند خود را تبرئه کند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید