یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395 03:55

دردسرهای "آقای جوان" / عدم امنیت شغلی آدم ها را دروغگو می کند، بخصوص در رسانه ملی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما – در اوج کسادی تلویزیون ،شنیده شد که برنامه ای به نام "در حاشیه"از مهران مدیری در حال تولید است. همه ذوق زده شدند. همه آنهائی که ندیدن تلویزیون ملی شان هیچ دلیل سیاسی ، اقتصادی یا بغض و کینه نداشت و صرفا چیزی برای دیدن در تلویزیون نمی دیدند. در حاشیه آمد اما نیامده کله پا شد در حالی که یک طنز استاندارد و هوشمندانه بود. در همین حال و احوال هم برنامه ای به نام "خندوانه" پا می گرفت. برنامه ای که آنقدر محبوب شد که از شبکه نسیم ، یک شبکه با پوشش گسترده جغرافیائی در ایران ساخت و شهرتش به بیرون مرزها کشید. برنامه ای از رامبد جوان که در سری دوم با کارآکتر عروسکی "جناب خان" محبوب ترین برنامه تلویزیون شناخته شد.

 

 

"حاشیه 2" آمد. آن هم با چه جان کندنی و مستقیم از "ریکاوری" . اما هنوز وضعیتش" استیبل" نشده بود چرا که محیط استریل بیمارستان کجا و فضای آلوده زندان کجا. اینطور بود که حاشیه 2 شد بدترین کار در کارنامه مهران مدیری که مخاطب جندانی هم نداشت.

فصل سوم خندوانه شروع شد و در کنارش "دور همی" . شبکه نسیم حالا با دو برنامه از دو برنامه ساز موفق آماده بود که تمام شبکه های اصلی و قدیمی تلویزیون را "آچ مز" کند.

از طرفی، آنها که رفته بودند هم آمدند. رشیدپور آمد و خودی نشان داد در نوروزاما فرستادندش تا صبح که همه خوابند ، دل خوش یک برنامه کم بیننده باشد. فرزاد حسنی هم آمد اما خوشمزگی هایش دیگر به دل نمی نشست. شاید از بس که می خواست خیلی خوشمزه و متفاوت باشد ، متفاوت شده بود اما خوشمزه ...خیر.

شبکه نسیم اما شد صحن علنی مجلس. مرتب تذکر می گرفت. یمی خندوانه و یکی دورهمی. از هم جا نمی ماندند.با رامبد جوان بی ارتباط نبودم و هر بار متوجه می شدم که دلواپسی ها از اینکه مبادا اشتباهی بکند نمی گذاشت تا از شیرینی خندوانه ، کامش را شیرین کند. جسما خسته نبود اما دائم نگران بازخورد ها و تذکر ها و لبته شایعات.

"دورهمی" هم وضعش بهتر از این نبود. مهراب قاسمخانی هنوز تفهیم اتهام نشده و نمی داند که چرا نام و حضورش در تلویزیون ممنوع است.

و...بعد یکباره ، یک اتفاق تازه می افتد . یک مقام مهم  چون آیت الله خاتمی امام جمعه تهران از "خندوانه" شکایت دارد. از خندیدن زن ها در این برنامه جلوی آقایان. جای تعجب اینکه در توئیتر رامبد جوان می آید : "گر تو بهتر میزنی ، بستان بزن".

جمله به کارآکتر او نمی خورد ولی خوب در حریم شخصی او ست.

او آنقدر از این اتفاق شوکه شده که راهی جز دروغ گفتن ندارد. یک دروغ ناشیانه که نشان می دهد اصولا دروغگوی ماهری نیست.چون عدم امنیت شغلی همه را به دروغ وادار می کند و بخصوص در عالم هنر. بانوی هنرمند عزیزی  کیک تولد ش را با کسر 10 شمع فوت می کند تا بتواند با چند عمل جراحی هنوز در نقش های جوانتر جا داشته باشد. دروغ هائی که نمی شود نامی روی آن گذاشت یا حتی گوینده را محق ندانست.

اما چه خوب که رامبد جوان هوشمندی می کند و بلافاصله می آید و در اینستاگرام از روحیه طنز مردم در کامنت هائی که گذاشتند تشکر می کند. از اینکه به طعنه نوشته اند که : اصلا تو در هیچ فضای مجازی حضور نداری ، اصلا خندوانه برنامه تو نیست ، اصلا تو رامبد نیستی و...

 و بعد هم توضیح میدهد که   این سخن او اشتباه محاسباتی بوده است!

او حالا  با انتشار ویدیویی  که به دلیل محدودیت زمانی اینستا گرام در سه بخش تنظیم شده ، توئیت منتسب به خودش را فتوشاپ می نامد و اعلام می کند  که  او توئیتر داشته  اما  ادمین اینستاگرامش به او گفته که آن توئیت جنجالی و پردردسرشده و بهتر است او در اینستاگرام اعلام کند که اصلا توئیتر ندارد.او اشتباهش را پذیرفت و اعلام کرد که  مجددا توئیتر را فعال خواهد کرد و از حالا به بعد پست‌های اینستاگرام و توئیترش یکی خواهد شد.

تهیه کننده خندوانه همچنین در مورد سخنان آیت الله احمد خاتمی گفت: "من در جمهوری اسلامی برنامه می سازم و خودم را موظف به پاسخگویی نمی‌بینم. چرا که طبق قانون  جمهوری اسلامی من نباید جوابگو باشد و پاسخگوئی به عهده مدیران و مسئولان تلویزیون است. به همین دلیل من حتی به اینکه پاسخی بدهم ، فکر هم نکرده بودم و همه ی این اتفاق ها یک بازی و شیطنت بوده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید