جمعه, 04 فروردين 1402 16:10

عربستان پخش سریال جنجالی «معاویه» را متوقف کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما - پایگاه خبری خلیج آنلاین گزارش داد شبکه MBC عربستان سریال بحث‌برانگیز «معاویه» را از کنداکتور پخش خود در ماه رمضان خارج کرده است.

اپلیکیشن شاهد وابسته به شرکت رسانه ای ام بی سی عربستان سعودی اعلام کرد که سریال «معاویه» خارج از برنامه پخش این شبکه در ماه رمضان است و «در ماه رمضان پخش نخواهد شد.»

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الخلیج آنلاین، پاسخ این پلتفرم پس از طرح سوالی از سوی یکی از کاربران درباره سرنوشت این سریال که در هفته های گذشته بحث ها و جنجال های زیادی ایجاد کرده بود، صورت گرفت.

بر اساس این گزارش،«حذف سریال معاویه از برنامه پخش ماه مبارک رمضان در سایه همگرایی عربستان و ایران و افزایش تلاش ها برای کاهش تنش در منطقه صورت گرفته است.»

گروه رسانه ای MBC عربستان در سوم ماه مارس جاری اخبار متداول درباره توقف پخش سریال معاویه را تکذیب کرده بود.

۲۵ فوریه گذشته سازمان رسانه و ارتباطات رسمی عراق ممنوعیت پخش دو سریال معاویه و ابولؤلؤه از دو شبکه تلویزیونی ام بی سی عراق و الشعائر را اعلام کرد.

این سازمان اعلام کرده بود که دلیل ممنوعیت پخش این دو سریال، جلوگیری از وقوع هر گونه تنش مذهبی در ماه رمضان است.

رخدادهای سریال معاویه درباره شخصیت معاویه، دوره فتنه بزرگ و کشمکش بر سر جانشینی پس از عثمان بن عفان، دوران خلافت امام علی (ع) و همچنین رخدادهای مربوط به شهادت امام حسین (ع) در کربلای معلی و جنگ های جمل و صفین است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید