یکشنبه, 12 دی 1395 16:54

لیسانسه ها، طنزی که میشه با آن قاه قاه گریه کرد وهای های خندید / یه وقت به سریال سازهای دیگه بر نخوره

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
لیسانسه ها، طنزی که میشه با آن قاه قاه گریه کرد وهای های خندید / یه وقت به سریال سازهای دیگه بر نخوره لیسانسه ها، طنزی که میشه با آن قاه قاه گریه کرد وهای های خندید

هما گویا (سی و یک نما) – سروش صحت و ایمان صفائی دو طنز نویسی هستند که مفهوم واقعی طنز انتقادی – اجتماعی را بلدند و از آن مهمتر دیدگاه هائی نزدیک به هم دارند که موجب می شود تا روایت قصه یکدست بماند . لیسانسه ها همکاری و دلنوشته ی تازه ی این دو در قاب تصویر سروش صحت و با حضور بازیگرانی متفاوت وبازی هائی دلنشین غنیمتی است که این شب ها روی آنتن شبکه سه تلویزیون می رود. تلویزیونی که فقر کیفیت در محتوا به رغم کمیت موجب دل نگرانی شده است.

 

سریال لیسانسه ها به کارگردانی سروش صحت در  60 قسمت 45 دقیقه ای که ساعت 20:45 از شبکه سه سیما پخش می شود در میان بازیگران محوری اش  دوبازیگر  دارد که این روزها بیشتر از بقیه گروه، دلتنگ رفتن دنیا فنی زاده هستند. هوتن شکیبا صدا پیشه "دیبی" و کاظم سیاحی " صداپیشه ی "جیگر" در مجموعه کلاه قرمزی. ضمن اینکه هردو از بازیگرانی هستند که حضورشان درکناربازیگران خوبی چون امیرحسین رستمی، امیر کاظمی، بهنام تشکر، بیژن بنفشه خواه، متین ستوده، رویا میرعلمی، سیاوش چراغی پور،مهران رجبی، عزت الله مهرآوران، افشین سنگ چاپ، تبسم هاشمی، مریم سرمدی، پریسا مقتدی، فرخنده فرمانی زاده، فرید اخباری، مهدی ربیعی، نیلوفر هوشمند، مرتضی علی آبادی اتفاق مبارکی است ضمن اینکه نباید از هنرمندی  هنرمند خردسال عرفان برزین نیز راحت بگذریم.

lisanseha2.jpg

«لیسانسه ها» داستان  3 پسر با مدرک لیسانس است.حبیب (هوتن شکیبا) است که وضع مالی مناسبی دارد ولی به علت ضعف در برقراری روابط اجتماعی نمی تواند با جنس مخالف ارتباط برقرار کرده و تشکیل خانواده دهد. مسعود(امیر حسین رستمی) در آستانه ازدواج است ولی مشکلات زیادی او را از آغاز زندگی مشترک دور می کند. مازیار(امیر کاظمی) فرزند خانواده ای مشکل دار است که قصد مهاجرت  دارد و بزرگترین دغدغه اش اعتیاد پدر است.پدری(کاظم سیاحی) که معتاد است اما خانواده اش را دوست دارد، دزد نیست و در خلوت خود ، خود را محاکمه و محکوم می کند.

1996889_226.jpg

در این سریال آنقدر به جا و تاثیر گذار در قالب دیالوگ ها، آسیب های اجتماعی به چالش کشیده می شود که می توان با لحظات آن قاه قاه گریه کرد و های های خندید. یعنی دقیقا رسالتی که مفهوم طنز را در بر می گیرد و البته با ترجیع بند هوشمندانه ی : "یک وقت به کسی بر نخورد".

تماشای این طنز شبانه را از دست ندهید و از تیتراژ پایانی که کاری از گروه پالت است لذت ببرید.به شرطی که یک وقت پیشنهاد من به دیگر سریال سازان طنز تلویزیونی بر نخورد.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید