چهارشنبه, 29 تیر 1401 17:32

مارال، جیران را توقیف کرد / عفیفه تهیه‌کننده سریال جیران توقیف آن را تکذیب کرد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
مارال، جیران را توقیف کرد / عفیفه تهیه‌کننده سریال جیران توقیف آن را تکذیب کرد مارال، جیران را توقیف کرد / عفیفه تهیه‌کننده سریال جیران توقیف آن را تکذیب کرد

سی و یک نما - پخش سریال نمایش خانگی «جیران» به دلیل شکایت شاکی خصوصی به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری متوقف شد. اما تهیه کننده سریال می گوید: توقیف این مجموعه صحت ندارد و مشکلات پیش‌آمده به‌زودی حل می‌شود.

رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که در پی شکایت شاکی خصوصی به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری و براساس حکم قضایی، ادامه پخش سریال نمایش خانگی «جیران» متوقف شد.

این حکم پس از بررسی‌های لازم، در راستای ماده ۲۹ قانون حمایت از مولفان و مصنفان و هنرمندان و در جهت حمایت از بزه دیده (شاکی خصوصی)، صادر شده است.

براساس حکم صادره، ادامه پخش سریال با رعایت مالکیت ادبی ممکن خواهد‌ بود.

این دومین باری است که سریال «جیران» با چالش بزرگ در مسیر پخش مواجه می شود. پیش از این مهرداد غفارزاده کارگردان سریال «آهوی من مارال» مدعی شده بود فیلمنامه او بدون اجازه اش مورد استفاده در مسیر ساخت «جیران» قرار گرفته است.

عفیفه: توقیف سریال جیران صحت ندارد

تهیه کننده سریال جیران گفت: توقیف این مجموعه صحت ندارد و مشکلات پیش‌آمده به‌زودی حل می‌شود.

دقایقی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ادامه پخش سریال جریان به دلیل شکایت شاکی خصوصی به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری و براساس حکم قضایی توقیف شده است.

در همین رابطه، اسماعیل عفیفه تهیه کننده سریال جریان در گفت‌گو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز ضمن تکذیب این خبر اظهار کرد: این موضوع صحت نداشته و صرفا مشکلاتی پیش آمده که به‌زودی حل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جیران یک مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر عاشقانه تاریخی به کارگردانی حسن فتحی، نویسندگی احسان جوانمرد و فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه است. داستان این مجموعه به وقایع بعد از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین‌شاه با خدیجه تجریشی ملقب به جیران می‌پردازد. تاکنون ۲۳ قسمت از فصل نخست این سریال پخش شده است.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید