جمعه, 25 مهر 1399 11:55

مجوز سازمان سینمایی به برنامه فردوسی پور/ بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مجوز سازمان سینمایی به برنامه فردوسی پور/ بازگشت فردوسی پور به تلویزیون مجوز سازمان سینمایی به برنامه فردوسی پور/ بازگشت فردوسی پور به تلویزیون

سی و یک نما - مشاور رسانه شبکه سه خبر داد که مجوز ساخت «فوتبال ۱۲۰» یک ماه پیش صادر شده است. همینطور معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی هم توضیحاتی درباره مجوز تولید برنامه فردوسی پور ارائه داد.

 کورش کمره‌ای مشاور مدیر شبکه‌ سه درباره اخبار منتشر شده مبنی بر تعطیلی برنامه «فوتبال ۱۲۰» گفت: با توجه به درخواست عادل فردوسی‌پور برای ساخت سری جدید «فوتبال ۱۲۰»، در جلسه طرح و برنامه ۱۸شهریور ۹۹ با تمدید مجوز این برنامه موافقت شد.

وی اعلام کرد: این موافقت برای این بود تا سری جدید برنامه «فوتبال ۱۲۰» برای فصل جدید فوتبال از شبکه ورزش پخش شود.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به‌دنبال انتشار توضیح معاون «ساترا» درباره صادر نشدن مجوز تولید برای برنامه اینترنتی «۹۹» یادداشتی را در فضای مجازی منتشر کرد.

یادداشت معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی

سعید رجبی فروتن معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به‌دنبال انتشار توضیح معاون سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر «ساترا» درباره دلایل صادر نشدن مجوز تولید برای برنامه اینترنتی «۹۹» به تهیه‌کنندگی عادل فردوسی‌پور یادداشتی را در کانال «روزانه‌های سینمایی» به‌عنوان پایگاه رسمی دیدگاه‌هایش منتشر کرد.

متن یادداشت بدین شرح است:

«قدر داشته‌های مان را بدانیم تا غم رفتگان را تاب آوریم!

با کمال تعجب به رغم موافقت سازمان سینمایی یک سازمان وابسته به صداوسیما با تولید برنامه جدید عادل فردوسی‌پور بر بستر پلتفرم‌های اینترنتی موافقت نکرد.!

ساترا یعنی مرجع مورد نظر گفته: «شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار، عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی است که در مورد برنامه ۹۹ که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، به دلیل عدم دریافت مکتوب استعلام مراجع مسئول، عملا موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورای مذکور نبود.»

حالا که توپ در زمین مراجع قضایی و امنیتی انداخته شده است، باید گفت: اولا اگر موانعی وجود داشت عادل از سازمان سینمایی هم نمی‌توانست مجوز بگیرد مگر اینکه او در دو سه ماه گذشته خطایی کرده باشد و حکم محرومیت گرفته باشد! ثانیا اگر ندادن مجوز به فردوسی ‌پور فقط به آن خاطر است که هنوز نظر مراجع امنیتی دریافت نشده است، کافی بود گفته شود به محض دریافت پاسخ استعلام به عمل آمده تقاضای ایشان هم بررسی خواهد شد.

تجربه حکمرانی و رعایت مصالح جامعه حکم می‌کند که برای افکار عمومی احترام قایل شویم به گونه‌ای سخن بگوییم که سرمایه و اعتماد اجتماعی را بیش از این کاهش ندهیم.

دوستان رسانه ملی! یادتان باشد عادل همکار شما و یک تهیه‌کننده خوشنام تلویزیونی است درباره یک غریبه صحبت نمی‌کنیم که اگر هم بود از نتیجه استعلام نه خلق‌الله بلکه فقط متقاضی باید باخبر شود.»

منبع: خبرگزاری صبا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید