دوشنبه, 21 آذر 1401 16:39

محمد دلاوری مجری با سابقه تلویزیون ممنوع‌الخروج شد! / صرفا جهت اطلاع

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
محمد دلاوری مجری با سابقه تلویزیون ممنوع‌الخروج شد! / صرفا جهت اطلاع محمد دلاوری مجری با سابقه تلویزیون ممنوع‌الخروج شد! / صرفا جهت اطلاع

سی و یک نما - خبر کوتاه بود و غیر منتظره. گر چه مدتی است که از غیبت محمد دلاوری به عنوان یک مجری مسلط در تلویزیون متعجب بودیم و گاه فکر می کردیم، شاید بیماری سه سال پیش وی که موجب شده بود تا تکلم خود را از دست بدهد، بازگشته است اما خبر چیز دیگری است. به گزارش کوتاه دنیای اقتصاد، محمد دلاوری، مجری با سابقه صداوسیما که با برنامه‌های صرفاً جهت اطلاع، تهران۲۰ و پایش به شهرت رسید؛ صبح امروز ممنوع‌الخروج شد و پاسپورتش ضبط گردید. هنوز درباره دلایل این اقدام خبری در دسترس نیست.

آخرین بار وی را به عنوان مهمان در برنامه ی خندوانه رامبد جوان دیده بودیم.

محمد دلاوری زاده ۱۳۵۲ در تهران، نویسنده،خبرنگار و مجری ایرانی است که با ساخت برنامهصرفاً جهت اطلاع به شهرت رسید. وی تا کنون چندین مرتبه به عنوان یکی از نامزدان بهترین چهره تلویزیون انتخاب شده است.

دلاوری درک فوق لیسانس علوم سیاسی دارد.

برنامه‌های تلویزیونی:

برنامه خبری «صرفاً جهت اطلاع»

صرفاً جهت اطلاع نام یک برنامه خبری است که پنجشنبه شب‌ها در اخبار ۲۰:۳۰ شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران و اخبار شبانگاهی ساعت ۲۲شبکه ۳ سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد. این برنامه خبری نگاهی انتقادی و طنزآلود نسبت به صحبت‌های سیاستمداران و برنامه‌های تلویزیونی داشت. این برنامه را محمد دلاوری پایه‌گذاری کرد و پس از حدود دو سال و هشتاد برنامه هفتگی، نویسندگی و اجرای آن را به کامران نجف زاده و امیر شجاعی سپرد. دلاوری علت خروج خود را از این برنامه، درخواست مسئولین برای موضع‌گیری‌های ناحق دربرابر برخی مسائل فرهنگی و سیاسی و استرس و فشار زیادی که بر او وارد می‌شد، عنوان کرد.

برنامه تلویزیونی «توقف ممنوع»

توقف ممنوع، برنامه‌ای است که به موضوعاتی نظیر فرهنگ مصرف، سودجویی و سایز موضوعات اقتصادی می‌پردازد، این برنامه با اجرای دلاوری ازشبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شد.

برنامه تلویزیونی «پایش»

دلاوری که اجرای برنامه تلویزیونی پایش را بر عهده داشت، در چندین برنامه با نقدها و کنایه‌های خود به سخنان وزیر بهداشت و علی اکبر ولایتی، حسن روحانی و دیگر رجال سیاسی واکنش نشان داد. او پس از مدتی به دلائل نامعلوم از اجرای این برنامه کنار گذاشته شد.وی همچنین از طریق پستی در صفحه شخصی اینستاگرامش نسبت به کنار گذاشتنش از این برنامه واکنش نشان داد.دلاوری همچنین در مصاحبه ای با صبح نو، ادعا کرد که خیلی از مدیران سازمان صداو سیما به واسطه کارهای اودر این سال‌ها دچار دردسر شده‌اند.

برنامه تلویزیونی «تهران ۲۰»

«تهران ۲۰» نام مجموعه ای تلویزیونی است که به موضوعات اجتماعی مرتبط با زندگی مردم در تهرانو سایر کلانشهرها می‌پردازد. این برنامه با اجرای دلاوری و از شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود.

مصاحبه دلاوری با پرویز فتاح در اسفند ۱۳۹۸ و در برنامه «تهران ۲۰» باعث بروز حواشی و اظهارنظرهای مردم و اهالی رسانه شد. به نحوی که معاون خبر ایرنا این مصاحبه را جزئی از تاریخ رسانه خواند؛ حسین دهباشی، عباس عبدیو سایر اهالی رسانه نیز به رفتار فتاح واکنش جدی نشان دادند. این جدال لفظی به این شکل به وجود آمد که دلاوری بخشی از سوالات مردم دربارهٔ طولانی شدن ساخت آزادراه تهران - شمال و قراردادن عوارض سنگین بر آن را مطرح کرد. سپس فتاح در واکنش به این سوالات (که دلاوری آن‌ها را سوالات مردم خواند) چنین پاسخ داد:

کی گفته شما نماینده مردم هستید؟ شما نماینده مردم نیستید. صداوسیما شما را گذاشته از من سؤال بپرسید!

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید