جمعه, 24 مهر 1394 13:40

مستندی از زنده یاد "هما روستا" امشب در برنامه "هفت"/ مسعود فراستی برنامه هفت را نقد می کند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سی و یک نما – در حالی امشب سومین قسمت از سری جدید برنامه ترکیبی وتخصصی "هفت" با سردبیری واجرای بهروز افخمی روی آنتن رود که منتقدین و مخاطبان این برنامه هنوز نتوانستند بصورت جدی در مورد آن قضاوت کنند. برنامه ای که از نظر فرم به روزتر وجذاب تر است اما آنقدر مفاهیم ضد و نقیضی دارد که درک اینکه بهروز افخمی چطور می خواهد با این برنامه به گفته خودش سینما را نجات دهد سخت است. به هر حال این نماینده سابق مردم در مجلس وسازنده فیلم های ساختار شکنی چون "عروس" و شوکران" پشت گرمی ، توانائی و جسارتی دارد که شاید در این شطرنجی که می خواهد بازی کند اگر سینما را نجات ندهد لااقل برنامه "هفت" سینما را احیا کند.


قسمت سوم از برنامه «هفت» امشب ۲۴ مهرماه ساعت ۲۳ روی آنتن شبکه سوم خواهد رفت و به بهانه اولین سالروز تولد سینمای پر حاشیه هنر و تجربه با "امیرحسین علم الهدی" دبیر شورای سیاست گزاری سینمای هنر و تجربه ،درباره این سینمای کم سن و سال گفتگو دارد.
همچنین در برنامه امشا هفت مستندی نیزاز زنده یاد "هما روستا" تهیه شده که پخش خواهد شد.
برنامه «هفت» که به سردبیری بهروز افخمی تولید می شود در قسمت سوم با موضوع سینمای جوان و تازه نفس روی آنتن می رود و گفتگوهایی با جمشید و نوید محمودی درباره فیلم «چند متر مکعب عشق»، نرگس آبیار درباره فیلم «شیار ۱۴۳» و شهرام مکری درباره «ماهی و گربه» دارد.
در این برنامه مسعود فراستی دوباره فرصت پیدا می کند تا گفته ها و کارنامه سینماگران را به نقد بکشد و در این سری با فراغ بال و فرصت بیشتر، چرا که برای زیر سوال بردن و به چالش کشیدن هایش یک هفته ای فرصت داشته که این از مزایا و معایب توامان برنامه های تولیدی و غیر زنده ای ست که در مدیریت جدید سازمان صدا و سیما رونق گرفته و هر روز از تعداد برنامه های زنده کاسته می شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید