جمعه, 04 ارديبهشت 780 19:45

مصلحت‌طلبی در روزهای پایانی خندوانه!! چرا باید از اسم "وریا" حذر کرد؟

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
مصلحت‌طلبی در روزهای پایانی خندوانه!! چرا باید از اسم "وریا" حذر کرد؟ مصلحت‌طلبی در روزهای پایانی خندوانه!! چرا باید از اسم "وریا" حذر کرد؟

سی و یک نما - خندوانه، دورهمی و عصرجدید روزهای پایانی خود را سپری می کنند و چشم اندازی هم برای فصل های بعدی دیده نمی شود. پس از برنامه "نود" و صرف نظر کردن از رونق دوشنبه شب ها، این سه برنامه ای که تلویزیون را سرپا نگه داشته بود هم حذف شد و عجیب اینکه در همین روزهای پایانی هم بی حاشیه نیستند. سانسور اسم «وریا» در فینال " قاتی بازی" خندوانه اتفاق عجیبی بود که این سانسور به خاطر «وریا غفوری» کاپیتان سابق باشگاه استقلال رخ داد. بازیکنی که این روزها مورد غضب تلویزیون است و یک برنامه ساز مثل رامبد جوان، حتی از اسم کوچک او واهمه مشکل پخش دارد. خندوانه ی فصل هشتم و احتمالا در پایان راه.

ماجرا از این قرار است که در قسمت اسم و فامیل مسابقه که یکی از بخش‌های فینال بود کامران تفتی، که از طرفداران پر و پا قرص تیم استقلال در بین بازیگران است، اسم پسر از «و» را وریا نوشت اما به شکل عجیبی زمانی که رامبد جوان، برای خواندن و امتیازدهی پای تخته رفت، اسم وحید روی تخته نوشته شده بود البته با خطی متفاوت از خط کامران تفتی.

این اتفاق عجیب با واکنش طرفداران تیم استقلال و مخاطبین در فضای مجازی مواجه شد.

جالب است که بدانید یکی از معترضین به این اتفاق "محمد بحرانی" صداپیشه جناب خان در خندوانه بود که در صفحه ی اینستاگرامش نوشت:

" اگر حضور داشتم، حتما واکنش نشان می دادم و متاسفانه تمام قسمت های خندوانه ضبط شده و امکان عذرخواهی ندارم اما تمام قد و صمیمانه از جناب آقای وریا غفوری و همچنین تمام شما بینندگان عزیز عذرخواهی می کنم".

رامبد جوان، برنامه‌ساز و مجری خندوانه نیز درباره ی این اتفاق چنین واکنشی نشان داده است: «دیشب توی مسابقه‌ی قاطی‌بازی خندوانه، اسم وریای عزیز، توسط کامران عزیز نوشته شد. و همان جا من به‌شک افتادم که اگر این قرار باشد در پخش دچار اشکال شود و مجوز پخش نگیرد، بعد آن وقت امتیازدهی‌های‌مان در مسابقه به‌هم می‌ریزد و خود مسابقه تحت تاثیر قرار می‌گیرد آن جا با مشورت با خود شرکت‌کننده‌ها و اعضای تیم به‌این نتیجه رسیدیم که نام وریا را پاک کنیم و یک اسم دیگر را بنویسیم تا لااقل مسابقه دچار اشکال نشود. وگرنه که وریا عزیز ماست. همه‌ی فوتبالیست‌ها عزیز ما هستند و ما هیچ قصد توهین و بی‌حرمتی به‌هیچ کسی را نداریم. خیلی هم مخلصم. از طرفدارهای وریای عزیز عذرخواهی می‌کنیم، همین‌طور از خود وریا. ارادت.»

حال سوال این است که چه اتفاق مهمی روی داده که باید حتی از نام کوچک وریا غفوری آن هم در روزهای پایانی یک برنامه ی هشت ساله واهمه داشت؟

روابط عمومی شبکه‌ی نسیم این متن را منتشر کرده است: «در پی رویداد پخش شده در مسابقه "قاتی بازی" در برنامه "خندوانه" شب گذشته ، پنجشنبه ۲۳ تیرماه ، به اطلاع مخاطبان گرامی و فهیم شبکه نسیم می رسانیم که این شبکه هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی در پخش اسامی فرد خاصی نداشته و تصمیم اتخاذ شده، سلیقه و نظر تیم تولید برنامه "خندوانه" بوده و هیچ گونه ارتباطی با سیاست های سیما و شبکه نسیم ندارد.»

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید