دوشنبه, 19 آبان 1399 12:13

مینی‌سریال «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» روی آنتن شبکه پنج می‌رود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
مینی‌سریال «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» روی آنتن شبکه پنج می‌رود مینی‌سریال «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» روی آنتن شبکه پنج می‌رود

سی و یک نما - مینی سریال ۴ قسمتی «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» از دوشنبه ۱۹ آبان از شبکه پنج روی آنتن می‌رود.

به گزارش سی و یک نما به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، مینی سریال ۴ قسمتی «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» به کارگردانی آوا دوورنای از روز دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۱۹ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

این سریال محصول ۲۰۱۹ امریکا است که در ۴ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در این هفته ساعت ۱۹ از شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود.

when-they-see-us-1293889-2.png

داستان سریال «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» که در ژانر تاریخی درام ساخته شده مربوط به سال ۱۹۸۹ است. ایوا دوورنی تهیه‌کننده، کارگردان و نویسندهٔ مشهور (سلما Selma و ملکه شکر Queen Sugar) روی ناعدالتی‌هایی که در اتفاقات پارک مرکزی برای پنج نوجوان رخ داد، متمرکز شده است.

در خلاصه داستان این مینی سریال آمده است: «چند نوجوان سیاهپوست باهم در پارک یک قرار دورهمی می‌گذارند اما پلیس بدون دلیل به پارک حمله می‌کند و این پنج نوجوان می‌ترسند و می‌خواهند فرار کنند اما دستگیر می‌شوند و در ایستگاه پلیس متوجه می‌شوند که یک زن سفید پوست مورد حمله قرار گرفته است. آن‌ها هیچکدام از این قضیه چیزی نمی‌دانند اما به دلیل فشارهای زیاد پلیس و از ترسشان درباره حمله و کتک زدن زن دروغ می‌گویند و همگی سال‌های نوجوانی‌شان را در زندان می‌گذرانند و …»

این نوجوان‌ها در دادگاهی که در سال ۱۹۹۰ تشکیل شد، نسبت به برخی اتهامات مقصر شناخته شدند و بین ۶ تا ۱۳ سال زندان برای آنها بریده شد.

در سال ۲۰۰۲، متهم واقعی لب به اعتراف گشود و دی‌ان‌ای او با مدارک موجود مطابقت پیدا کرد. یک دادگاه عالی دستور آزاد کردن متهم‌ها را صادر کرد. این نوجوان‌ها که به مردهای جوانی تبدیل شده بودند، شکایتی تنظیم کرده و بالاخره در سال ۲۰۱۴ مبلغ توافقی ۴۱ میلیون دلار دریافت کردند.

«وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» When They See Us از نظر لحن و اجرای حکم، جایی بین داستان جرم آمریکایی American Crime ساخته جان ریدلی و مردم علیه او. جی. سیمپسون: داستان جنایی آمریکایی The People v. O.J. Simpson: American Crime Story که به مخاطبانش چیزهایی درباره تاثیرات زمان و محتوا یاد داد، قرار می‌گیرد.

بدون هیچ پیش‌زمینهٔ اولیه، قسمت اول سریال خیلی سریع به شب جنایت و روزهای بعد از آن می‌پردازد و یک نوجوان پرهیجان را نشان می‌دهد که بقیه را به تماشای مردم در پارک مرکزی در یک عصر بهاری دعوت می‌کند. در دقیقه‌های اول، فرصت آشنایی زیادی با شخصیت‌های اصلی پیش نمی‌آید. بازیگران نوجوان «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» به خوبی پریشانی، ترس از قضاوت نابه‌جا و اتهام دروغین را در چهره و بازی‌‌هایشان به نمایش گذاشته‌اند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید