دوشنبه, 01 آذر 1395 16:51

واکنش شدید تورج اصلانی به ادعای محسن تنابنده: پایتخت را از من نخریدید، دزدیدید! / پاسخ تند محسن تنابنده به اتهام دزدی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
واکنش شدید تورج اصلانی به ادعای محسن تنابنده: پایتخت را از من نخریدید، دزدیدید! / پاسخ تند محسن تنابنده به اتهام دزدی واکنش شدید تورج اصلانی به ادعای محسن تنابنده: پایتخت را از من نخریدید، دزدیدید!

سی و یک نما- پس از مصاحبه اخیر محسن تنابنده و طرح این ادعا که ایده سریال “پایتخت” را از تورج اصلانی فیلمبردار سینما، خریده است، حالا اصلانی به این سخنان واکنش تندی نشان داده است و تنابنده را به دزدی ایده اش متهم کرده است. در مقابل تنابنده نیز در یادداشتی جوابی تندتر به اصلانی داده است که در ادامه هر دو جوابیه را می خوانید.

 

تورج اصلانی در صفحه اینستاگرامش ادعا کرده:

ایشون نمیگن دزدیدن میگن خریدن، دوست عزیز اگه خریدید چرا اسمی از تورج اصلانی در تیتراژ سریال نیست!؟ واقعیت اینه که بنده طرح رو با دستمزد به آقای تنابنده دادم که فیلمنامه سینمایی رو برای بنده بنویسند که اولین فیلم سینمایی رو به عنوان کارگردان بسازم اما در غیاب بنده ایشون در اوج بی اخلاقی با آقای مقدم طرح رو دزدیدند.

 

محسن تنابنده به اظهارات تورج اصلانی درباره ایده سریال «پایتخت» واکنش نشان داد.

محسن تنابنده چهارشنبه ۲۶ آبان در برنامه «سی‌وپنج» فریدون جیرانی حاضر شد و در این برنامه درباره خریداری ایده سریال «پایتخت»‌ از تورج اصلانی سخن گفت. پس از انتشار برنامه اما تورج اصلانی سخنان تنابنده را نادرست خواند و اعلام کرد که تنابنده ایده را از او نخریده بلکه دزدیده است.

پس از تمام این ماجراها تنابنده در یادداشتی، به اظهارات اصلانی پاسخ داد. تنابنده نوشت:

«دوست عزیز نامحترم، آقای تورج اصلانی

در پیجتون فرمودید بنده طرح پایتخت را از شما دزدیدم كدوم دزدی حاضر میشه اسم صاحب ایده رو در مصاحبه بیاره اون هم در شرایطی كه اثر فوق فرسنگها با مزخرفی كه شما به عنوان ایده فقط لسانی گفته بودید فاصله داره و بنده فقط از سر لطف اسم شمارو آوردم وگرنه پایتخت نه كار من كه محصول كار یه گروه سختكوش و زحمتكشه، نه زاییده ذهن منورالفكری همچون شما كه اگر چنین بود پس چطور این چشمه جوشان خشكید و تا قبل یا بعد آن دیگر جوششى خلاق و محیرالعقول نداشت، گرچه شنیدم قلقلى داشته كه ماحصل آن فیلمكی نیم بند شده در كشوی خانه تان.

شاید منظورتان از دزدی پول یامفتیست كه بنده به التماس شما از تهیه كننده گرفتم و تقدیم كردم.

آن هم بابت طرحی كه خودم نوشتم.

كه اگر این مدنظرتان است یقینأ من دزدم.

چون در آن روزگار ایده نهایت یك میلیون تومان بود.

و من شش و نیم ملیون از تهیه كننده برایتان گرفتم كه البته سند و مدركش مهیاست.

كه البته آن طرح به گواه تلویزیون در جا رد شد.

و این به آن معنیست كه شما نه تنها طلبكار كه بدهكار هستید.

در ادامه افاضاتتون فرمودین كه چطور اسمتون در تیتراژ نیست كمی به دوگوله تان فشار بیاورید متوجه میشوید كه در هنگام عقد قرارداد چطور از هول حلیم به دیگ افتادید.

و در ازای پول خوب پذیرفتید نامی در تیتراژ نداشته باشید.

كه البته انصاف هم اینست كه اسمی از شما نباشد چون اگر به نام باشد پیشتر از شما سارا ونیكا باید مدعی باشند.

در آخر به عنوان یك دلسوز دو توصیه برایت دارم:

١.اگر بر فرض محال ایده ایی به ذهنت رسید كه هرگز نخواهد رسید اجازه بده دیگران اون رو از تو بدزدن و تبدیلش كنن به یه اثر حدودأ قابل دفاع كه بتونی بعدأ مدعیشی و پشتش پنهان (راستی اگر پایتخت اسمی نداشت حاضر بودی بگی در اون سهمی داری حتی به ناحق؟)

٢.هرگز سعی نكن محملات و بخارات ذهنتو بزنی تو پاتیل سیاست و با آوردن اسامی درشت سیاسی اونا رو قابل تأمل و تعمق كنی والا مردم سیاست زدند یا حداقل بروز شو و از ترامپ حرف بزن

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید