شنبه, 11 فروردين 1397 04:30

پایتخت 5 باز هم حاشیه ساز شد / آیا حضور منشی سعید کریمیان در این سریال صحت دارد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
پایتخت 5 باز هم حاشیه ساز شد / آیا حضور منشی سعید کریمیان در این سریال صحت دارد پایتخت 5 باز هم حاشیه ساز شد / آیا حضور منشی سعید کریمیان در این سریال صحت دارد

سی و یک نما – فصل پنجم سریال پایتخت یکی از پرمخاطب ترین فصل های این سریال است و این امتیاز مثبتی برای یک سریال چند فصلی محسوب می شود که بتواند در بستر یک قصه ی اصلی ، روایت را در قالب خرده داستان هایی نو همچنان پابرجا نگه دارد که در مورد سریال پایتخت چنین است تا جایی که می توان گفت فصل پنجم این سریال از فصل قبلی نیز جذاب تر شده است.

گر چه سریال پایتخت مدت هاست از" پایتخت" دور شده و دیگر این عنوان هیچ وجه اشتراکی با داستان های تازه آن ندارد وخبری از پایتخت و دغدغه هایش نیست اما هنوز متوجه نشده ایم که تا این اندازه جلوه های بصری و تبلیغات فراگیر از کشورکمی گاهی دوست اما همیشه همسایه ی "ترکیه" به چه دلیل است و چرا یکی به نعل میزند و یکی به میخ تا دست آخر با جنگ وداعش و یک پیام اخلاقی مبنی برحمایت از کالای ایرانی به پایان برسد و تمام.
از آنجا که ساخت پایتخت 5 به عهده سازمان سینمایی اوج بوده است این کاملا طبیعیست که نگاه ها به آن نقادانه تر باشد وکنجکاوی ها بیشتر، اما به واقع ایراد هایی که به آن وارد شده ، بهانه گیری نیست و قابل توجیه است. از دوقلو های کم سن و سالی که حتی تصور اینکه بخواهیم به ازدواجشان فکر کنیم دور از ذهن است را دم بخت جلوه دادن تا روابط و ضوابطی که در حال حاضر خط قرمز صدا و سیما محسوب می شوند. آیا به راستی حضور «سازمان سینمایی اوج» پای سازندگان این سریال را باز گذاشته تا بی دغدغه از خط قرمز ها عبور کنند؟ خط قرمزهایی که عبور از آن خیلی هم خوب است به شرط آنکه شرایط برای همه یکسان باشد.
برای مثال شنیدن ترانه های ترکی و صدای ابراهیم تاتلیسیس در شبکه ملی گر چه خیلی ها را به شوق آورد اما اتفاقی بود که تا به حال از آن بی بهره بودیم.
در رسانه ای که بردن نام استاد شجریان خط قرمز است ودر دورهمی اجازه داده نمی شود که مهمان برنامه(سینا سرلک)به عنوان شاگرد استاد معرفی شود و حتی مهران مدیری برای نقل قول از ایشان،از مفعول بی واسطه غایب مفرد و مستتر در جمله دستوری استفاده می کند،بهره بردن از جاذبه های توریستی ترکیه وموسیقی صدالبته جذاب ترکی فقط می تواند از عهده سازمان سینمایی اوج بر بیاید
اما موضوع به همین جا ختم نمی شود.حضورکارآکترزن مترجم شخصیت کشتی گیر ترک که ایرانی است و خودش را اقلیت مذهبی معرفی می کند (چقدر ناشیانه بود این ترفند ارمنی معرفی کردن او برای توجیه بی حجابی زن ایرانی در این سکانس)در اینجا چه کاربردی داشت؟ به راحتی میشد از یک تور لیدرمرد ایرانی مقیم ترکیه بهره گرفت وسری که درد نمی کرد را دستمال نبست. اما حالا جنجال رسانه ای مبنی براینکه او "نگین میرزایی" منشی سعید کریمیان مدیر شبکه "جم تی وی" است که سال گذشته ترور شد ، مبحث تازه ای است که باز شده و باید دید سازندگان این سریال چه پاسخی در این رابطه دارند و آیا این یک شایعات بی اساس است یا خیر.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید