جمعه, 28 خرداد 1395 13:49

چرخش 180 درجه ای کارگردان "کشیک شب" در کمتر از 48 ساعت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
چرخش 180 درجه ای کارگردان "کشیک شب" در کمتر از 48 ساعت چرخش 180 درجه ای کارگردان "کشیک شب" در کمتر از 48 ساعت

سی و یک نما – در حالی که حرف های دو روز پیش حسین مهکام کارگردان سریال کوتاه "کشیک شب" ویژه شبهای قدربا خبرگزاری مهر،واکنش هائی بخصوص از جانب فیلم و سریال سازان حرفه ای تلویزیون که حالا مدت هاست در صف انتظار برای کار دوباره ایستاده اند را به همراه داشت، این کارگردان سینما در چرخش صد و هشتاد در جه ای دوباره با خبرگزاری مهر به گفتگو نشست و به نوعی حرف های خود را پس گرفت. در ادامه حرف های امروز و پریروز وی را میآوریم تا با مقایسه این دو قضاوت را به حواننده بسپاریم.


کارگردان مینی سریال «کشیک قلب» تاکید کرد تجربه کار در تلویزیون برای او فرصتی مغتنم است که امکان مواجهه میلیونی با مخاطب را برایش فراهم می آورد.

حسین مهکام کارگردان سریال «کشیک قلب» که ویژه شب های قدر از شبکه اول سیما روی آنتن می رود به خبرنگار مهر اینگونه گفت: در گفتگویی که پیش از این با رسانه شما داشتم به نقل از من آمده است که با مدیوم تلویزیون آشتی نیستم در حالیکه آنچه مدنظر من بوده این است که با مدیوم تلویزیون به لحاظ کارگردانی آشنایی کافی نداشتم آنهم بدین معنا که پیش از این در عرصه کارگردانی سریال تجربه نداشته ام وگرنه همواره به عنوان یک مخاطب با تلویزیون همراه بوده ام.

وی افزود: اگر من با تلویزیون آشتی نبودم دعوت مهربانانه این دوستان را برای همکاری در ساخت سریال نمی پذیرفتم. ارزش تلویزیون به اندازه سینما برای من مهم و جدی است و همانطور که پیش از این هم در گفتگو با خبرگزاری مهر تاکید کردم من و همه عوامل به دنبال این هستیم که اثری از لحاظ کیفیت بالا و گویی در قالب اثر سینمایی ۲۵۰دقیقه ای بسازیم که به فراخور کنداکتور تلویزیون به ۶قسمت تقسیم می شود.

مهکام با تشکر از همراهی و اعتماد رحمان سیفی آزاد رییس مرکز امور نمایشی سیما و علی پورکیانی تهیه کننده سریال «کشیک قلب» بیان کرد: آقایان سیفی آزاد و پورکیانی هر دو از دوستان قدیمی بنده هستند و با همراهی آنها این فرصت گرانقدر برای من فراهم آمده که با مخاطب میلیونی تلویزیون مواجه شوم و ویژگی کار در تلویزیون این است که شما در لحظه با مخاطب انبوه مواجه می شود و این فرصتی گرانقدر برای من به عنوان کارگردان است. در سینما هم این مواجهه با مخاطب وجود دارد ولی تفاوتش این است که سرعت این مواجهه متفاوت است و مخاطب با فاصله قابل توجهی با اثر سینمایی روی پرده یا در شبکه نمایش خانگی رو به رو می شود.

کارگردان سریال «کشیک قلب» در پایان عنوان کرد: خوشحالم که این فرصت پیش آمده تا تجربه کار در تلویزیون و مواجهه با مخاطب میلیونی آن را داشته باشم و در مصاحبه قبلی هم به دلیل اینکه حین فیلمبرداری بودیم شاید برخی مفاهیم به خوبی منعکس نشده است.

حسین مهکام که مینی سریال «کشیک قلب» را برای لیالی قدر کارگردانی کرده معتقد است این اثر یک فیلم سینمایی ۲۵۰دقیقه ای است که به فراخور کنداکتور تلویزیون به ۵قسمت تقسیم می شود.

حسین مهکام که کارگردانی تلویزیون را برای اولین بار با مینی سریال «کشیک قلب» ویژه شب‌های قدر ماه مبارک رمضان تجربه کرده است در این باره به خبرنگار مهر گفت: بعد از اینکه «آزادی مشروط» ساخته شد پاییز سال گذشته در تدارک تولید دومین فیلم سینمایی بودم که ناگهان سرمایه گذار از ادامه کار منصرف شد و من و تهیه کننده که از دوستان بنده است تصمیم گرفتیم به خواست خدا آن پروژه را به امسال موکول کنیم.

وی افزود: بعد از آن یک مستند کار کردم و امسال هم به پیشنهاد علی پورکیانی که سال هاست ایشان را می شناسم و قبلا برایش تله فیلم نوشته بودم قرار شد مینی سریال «کشیک قلب» را بسازیم. این مینی سریال قصه ای بود که مدت ها پیش به آن فکر کرده و نوشته بودم و الان فرصتی فراهم شد تا جلوی دوربین ببرم.

این نویسنده و کارگردان بیان کرد: در واقع انگیزه من ورود به تلویزیون نبود و بیشتر دوستی و سابقه همکاری با پورکیانی منجر به ساخت این سریال شد که امیدوارم نتیجه خوبی داشته باشد. قصه «کشیک قلب» لزوما مختص شب های قدر نیست اما در دو زمان حال و گذشته می گذرد که بخش حال به شب های احیا مربوط می شود اما بخش گذشته در سال های قبل به تصویر می آید.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کارگردان فیلم سینمایی «آزادی مشروط» گفت: همه تلاشم بر این بود که قصه کاملا اجتماعی باشد و به روابط بین آدم ها بپردازد. روز اول با همه عوامل صحبت کردم و گفتم ما قرار است فیلم سینمایی ۲۵۰دقیقه ای بسازیم که به فراخور کنداکتور تلویزیون به ۵قسمت تقسیم می شود. به هیچ عنوان مدیوم تلویزیون یا رقابت با نمایش های دیگر برایم دغدغه نبود.

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید