سه شنبه, 13 فروردين 1398 02:27

یادداشت رامبد جوان برای «خندوانه» / «خداحافظی» بهترین تصمیم برای «خندوانه»

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
یادداشت رامبد جوان برای «خندوانه» / «خداحافظی» بهترین تصمیم برای «خندوانه» یادداشت رامبد جوان برای «خندوانه» / «خداحافظی» بهترین تصمیم برای «خندوانه»

 سی و یک نما – شمارش معکوس برای پایان برنامه ی پرمخاطب "خندوانه" شروع شده که این بهترین تصمیمی است که رامبد جوان ، تهیه کننده و اتاق فکر این برنامه گرفته اند و اگر شبکه یا سازمان هم در این تصمیم دخیل بودند هم از تصمیمات درستی محسوب می شود که این اواخر از رسانه ی ملی کمتر دیده ایم.

خندوانه چه در همین شکل و فرم و یا در فورمت دیگر جزو برنامه هایی است که یقینا تلویزیون به آن مدیون است و از آن مهم تر به آن نیاز دارد، اما گاهی حافظه کوتاه مدت و گاه حافظه ی بلند مدت سازمان، دچار اختلالی می شود که لازم است مدتی فقدان یک برنامه پرمخاطب و تاثیرگزار را حس کند و اینک "تنفس" ، برای "خندوانه " بهترین زمان است.
برای برنامه ای که خندیدن را با آن مرور کردیم ، بخش نادیده گرفته ی جامعه را دیدیم و شناختیم ، با آدم های مشهور و دست نیافتنی هم کلام شدیم و گاه "سنگ کاغذ قیچی" بازی کردیم. با خندوانه یاد گرفتیم که در جمع خانوادگی پانتومیم بازی کنیم و با خندوانه یاد گرفتیم در نهایت احترام، می توانیم صمیمی هم باشیم.
با "خندوانه" پلی زدیم، تا برنامه های خوب و سرگرم کننده از روی آن عبور کنند ودور هم جمع شوند و حتما شبکه ی «نسیم » فراموش نمی کند که خندوانه یک شبکه "استانی" را "سراسری" کرد و جاده ساز برای پرمخاطب شدن با برنامه های خوب.
با "خندوانه " یاد گرفتیم که جان گرفتن یک عروسک را باور کنیم و با "جناب خان" زندگی کردیم و در لا به لای خنده هایمان گریستیم. با خندوانه یکی از هنرهای روز دنیا را به اسم شناختیم و بین لودگی و استندآپ خط فاصله گذاشتیم.
و... با خندوانه پای صحبت خیلی ها نشستیم که حرف هایشان آخرین کلامشان با ما بود و در تاریخ ماند.
"خندوانه" باید سکوت کند تا ما فرصت کنیم به رسالت آن در این سال ها، با همه ی نکات مثبت و نقاط ضعفش بیاندیشیم و آن وقت با نوآوری و ایده های تازه و به دور از تکراربرگردد. شاید باز هم "خندوانه" باشد و یا برنامه ای شبیه "خندوانه."
ما باید فرصت کنیم که دلمان هوای "شاه حسینی" حرفه ای اما بی ادعا را بکند.

پس از اعلام نظرسنجی تلویزیون و انتخاب «خندوانه» به عنوان پر بیننده‌ترین برنامه ی رسانه ی ملی (در کنار جشنواره ی جنجالی و پر حاشیه جام جم) "رامبد جوان" یادداشتی منتشر کرده و ضمن قدردانی از مردم، در واپسین روزهای پخش این برنامه، نگاهی داشته به رزومه ی خندوانه که با هم مرور می کنیم:
.
.
«بهارت خوش كه فكر ديگرانى»
سلام به شما خندوانه‌اى‌هاى باحال و درجه يك
.
براى تيم بزرگ «خندوانه» اين افتخار بزرگيه كه سرمايه بزرگى چون شما مردم خوب و نازنين ايران رو هميشه در كنار خودش داره.
.
طبق آخرين «نظرسنجى» سازمان صدا و سيما در اسفند ماه ۱۳۹۷، با ٦٤.١ درصد، «خندوانه» بعنوان پر بيننده‌ترين برنامه تلويزيونى شناخته شد.
.
البته كه اين اولين بارى نيست كه مورد لطف مردم مهربونمون قرار گرفته و شگفت زده شديم، قبلا هم بهمون لطف داشتيد.
.
نمونه‌ای از افتخارات «خندوانه» طی چند سال اخیر:
.
- پر بيننده‌ترين برنامه تلویزیونی در نوروز سال ٩٥ با ٦٢ درصد از بين ٥٩ برنامه
- پر بيننده‌ترين برنامه تلویزیونی در نوروز سال ٩٦ با نزديك به ٦٠ درصد
- پر بيننده ترين برنامه تلویزیونی در دى ماه ٩٧ با ٦٣ درصد
- پر بيننده ترين برنامه تلویزیونی در اسفند ماه ٩٧ با ٦٤.١ درصد
- برگزیده جشنواره سلامت
- برترين برنامه تلويزيونى در برنامه «سه‌ستاره» سال ٩٤
- برترين برنامه تلويزيونى در برنامه «سه‌ستاره» سال ٩٥
- تجليل از تلاش‌هاى رامبد جوان در جشنواره سما سال ٩٦
- رامبد جوان برنده بهترين چهره تلويزيونى در پانزدهمين جشن حافظ سال ٩٤
.
اين آمارها و تقدیرها نشون ميده كه شما مردم عزيز و نجيب ايران، ما رو ديدين و دوسمون داريد و چه خوشحالى بالاتر از اين.
.
خوشحاليم كه در كنارتونيم
خوشحاليم كه ما رو می‌بينيد.
.
يه آمار خيلى جالب و جذاب دیگه كه شايد در تلويزيون ايران اين آمار بى سابقه باشه. هر شب تو مسابقه روبيكيو، تو فاصله زمانى ٥ تا ٧ دقيقه، نزديك به ششصد هزار نفر بصورت آنلاين تو مسابقه شركت مى‌كنند كه حيرت آوره. اين هم يه ركورد جالب تو برنامه‌ها و مسابقه‌هاى تلويزيونى هست و هم يه افتخار براى ما كه بهمون اعتماد داريد و ما رو می‌بينيد».

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید