معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

دوشنبه, 09 اسفند 1395 15:18

احتیاط رئیس جمهور در آستانه انتخابات در واکنش به اسکار اصغر فرهادی / بی اعتنایی اخبار نیمروزی به اسکار ایرانی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
احتیاط رئیس جمهور در آستانه انتخابات در واکنش به اسکار اصغر فرهادی / بی اعتنایی اخبار نیمروزی به اسکار ایرانی احتیاط رئیس جمهور در آستانه انتخابات در واکنش به اسکار اصغر فرهادی / بی اعتنایی اخبار نیمروزی به اسکار ایرانی

سی و یک نما- دیشب در مراسم اسکار، اصغر فرهادی توانست دوباره جایزه اسکار را به ایران بیاورد این موفقیت با استقبال همه کسانی مواجه شد که دل در گرو ایران دارند. به طوری که وزیر امور خارجه و وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی از جمله نفرات اولی بودند که این رویداد سینمایی را تبریک گفتند. همه اینها در حالی بود که اخبار نیمروزی بی اعتنا بعد از خبرهای کوتاه به صورت گذرا از این اتفاق عبور کرد و برندگان اسکار را یک اتفاق سیاسی دانست.

 

اصغر فرهادی برای دومین مرتبه توانست جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را با فیلم «فروشنده» دریافت کند. کارگردان فیلم «فروشنده» به جمع بزرگان تاریخ سینما همچون فدریکو فلینی، اینگمار برگمان و ویتوریو دسیکا پیوست و بیش از یک بار برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان شد.

فرهادی به دلیل فرمان دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا مبنی بر جلوگیری از سفر اتباع هفت کشور به خاک آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از حضور در مراسم اسکار خودداری کرد و انوشه انصاری و پروفسور فیروز نادری را به نمایندگی از خود و فیلم «فروشنده» براى شركت در هشتاد و نهمین مراسم اسکار معرفى كرد.

واکنش ها و تبریک های بسیاری از سوی مسئولین و هنرمندان نسبت به جایزه اسکار اصغر فرهادی صورت گرفت، اما در این بین جای تبریک رئیس جمهور بیشتر از هر کسی به چشم می آید شاید دلیل تبریک نگفتن، تا این لحظه ی ریاست جمهوری ملاحظات احتیاطی باشد که در آستانه انتخابات دارند.  

درخشش فیلم فروشنده در اسکار جزء سر تیتر خبرهای نیمروزی ساعت ۱۴ نبود

بی اعتنایی بزرگ به جایزه اصغر فرهادی را صدا و سیما مرتکب شد، به صورتی که در مهمترین خبر نیمروزی ساعت 14 در پایان خبرها، اشاره ای کوتاه به برنده شدن فیلم فروشنده کرد و با اتهام سیاسی بودن این جایزه از کنار این رویداد مهم سینمایی گذشت. 

 در حالیکه خبر دریافت جایزه اسکار از سوی اصغر فرهادی برای فیلم «فروشنده» در بسیاری از رسانه‌های خارجی و ایرانی سر و صدای زیادی به پا کرده ، صدا و سیما حاضر نشد این اتفاق را به صورت درستی پوشش بدهد و در متن خبر نیمروزی شبکه یک در چند خط کوتاه به دریافت جایزه اسکار پرداخته شد و سپس در گزارشی کوتاه درباره تاثیر سیاسی اوضاع اخیر آمریکا بر این جایزه اشاره شد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت