شنبه, 24 مهر 1395 17:12

برگزیدگان جشنواره بوسان معرفی شدند / از فیلم رفتن به کارگردانی محمودی تقدیر شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برگزیدگان جشنواره بوسان معرفی شدند / از فیلم رفتن به کارگردانی محمودی تقدیر شد برگزیدگان جشنواره بوسان معرفی شدند / از فیلم رفتن به کارگردانی محمودی تقدیر شد

سی و یک نما- برندگان بخش اصلی و رقابتی ˝جریان‌های نو˝ در جشنواره بین‌الملی فیلم بوسان معرفی شدند. هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم بوساناز فیلم "رفتن" به کارگردانی نوید محمودی نیز به صورت ویژه تقدیر کردند.

 

به گزارش سی و یک نما، دو فیلم چینی "چاقو در آب شفاف" به کارگردانی "وانگ کوئبو" و "بخشنده" ساخته "ژانگ کی‌وو" به طور مشترک به عنوان برندگان جایزه بهترین فیلم بخش رقابتی "جریان‌های نو" در بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان در کره جنوبی معرفی شدند.

فیلم "بخشنده" به تفاوت‌های بین قشر فقیر و ثروتمند در جامعه معاصر چین می‌پردازد و داستان آن درباره مردی است که کلیه خود را می‌فروشد و فیلم "چاقو در آب شفاف" نیز به بررسی زندگی اقلیت مسلمانان در جامعه چین می‌پردازد و روایتگر داستان مردی است که نمی‌تواند از گاوش دل بکند.

هیئت داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم بوسان شامل محمود کلاری فیلمبردار ایرانی، سلیمان سیسه از مالی، "گونت مونگا" از هند، "برو بیر" از هلند و "ژانگ لو" کارگردان کره‌ای-چینی از فیلم "رفتن" به کارگردانی نوید محمودی نیز به صورت ویژه تقدیر کردند.

ایسنا به نقل از ورایتی نوشت، فیلم "رفتن" به عنوان نماینده سینمای افغانستان در اسکار ۲۰۱۷انتخاب شده بود، اما در فهرست نهایی ۸۵فیلم تائید شده از سوی آکادمی برای رقابت در این شاخه از جوایز اسکار دیده نمی‌شود و آکادمی اسکار نیز هنوز توضیحی درباره علت رد شدن فیلم "رفتن" ارائه نداده است.

جشنواره فیلم بوسان که امسال در سایه اعتراضاتی علیه دخالت‌های دولت در این روی رویداد سینمایی و در حمایت از رئیس سابق جشنواره برگزار شد، از ۱۶۵هزار بازدیدکننده میزبانی کرد؛ این در حالی است که سال گذشته این رویداد سینمایی ۲۲۷هزار نفر مخاطب داشت.

"کانگ سو-یون"، رئیس جدید جشنواره فیلم بوسان کاهش مخاطبان این رویداد را به دلیل کاهش کلی نمایش‌های و سالن‌های نمایش، بایکوت کردن جشنواره توسط سینمای داخلی کره و همچنین قوانین ضد فساد جدید در این کشور دانست.

بیست‌و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان از تاریخ ۶تا ۱۵اکتبر (۱۵تا ۲۴مهرماه) در کشور کره جنوبی برگزار شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید