چهارشنبه, 29 آذر 1402 00:50

"توران مهرزاد" یکی از بازماندگان نسل "هامون" و "برزخی‌ها" هم رفت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
"توران مهرزاد" یکی از بازماندگان نسل "هامون" و "برزخی‌ها" هم رفت "توران مهرزاد" یکی از بازماندگان نسل "هامون" و "برزخی‌ها" هم رفت سی و یک نما

سی و یک نما - هنوز مدتی نیست که از مرگ "مهشید" هامون می‌گذرد و ما رفته‌گان این اثر ماندگار را ناباورانه یکی یکی می‌شمردیم که خانم "توران مهرزاد" بازیگر برجسته و قدیمی تیاتر، سینما، رادیو و دوبله که در این فیلم نقش مادرِ مهشید را بازی می‌کردند نیز به این جمع تکرار نشدنی ملحق شدند. ایشان از آخرین بازماندگان "برزخی ها" نیز بودند.

خانم "توران مهرزاد: متولد مهرماه ۱۳۰۹ در تهران، فعالیت هنری خود را از دهه بیست و تئاتر فردوسی و سپس سعدی، زیرنظر عبدالحسین نوشین آغاز کرد و سپس وارد رادیو شدند.

وی در دهه چهل با بازی در فیلم "تنگه اژدها" ساخته سیامک یاسمی وارد سینما شد.

خانم توران مهرزاد ۹۳ سال داشتتد. روحشان شاد.

فیلم‌های؛ پنجره، عیالوار، کنیز، شب آفتابی، شارلوت به بازارچه می‌رود، پرواز در قفس، خط قرمز، برزخی‌ها، میهمانی خصوصی، مکافات، باد سرخ، هامون، همه یک ملت، دلشدگان، دل و دشنه، پری، برج مینو، لیلا، جان سخت، قرمز، عینک دودی، از دیگر نقش‌آفرینی‌های خانم مهرزاد در سینمای ایران است که با گویندگی به جای بازیگران داخلی و خارجی هم دوبله‌های به یاد ماندنی به جا مانده است.

شهین نجف‌زاده از نزدیکان این هنرمند با تایید این خبر به ایسنا گفت که توران مهرزاد از روز گذشته (دوشنبه، ۲۷ آذرماه) به دلیل تنگی نفس در بیمارستان بستری شده بود.

نجف‌زاده همچنین گفت: از یکشنبه شب (۲۶ آذر ) خانم مهزاد دچار افت اکسیژن و تنگی نفس شدند و از دیروز صبح در بیمارستان و در آی سی یو تحت نظر بودند اما حدود ساعت ۲۱ امشب (سه‌شنبه ۲۸ آذرماه) از دنیا رفتند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید