چهارشنبه, 09 مهر 1399 10:46

درخشش فیلم هزار تو (لابیرنت) در جشنواره سانفرانسیسکو/ شهاب حسینی و مینا وحید بهترین بازیگر جشنواره

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
درخشش فیلم هزار تو (لابیرنت) در جشنواره سانفرانسیسکو/ شهاب حسینی و مینا وحید بهترین بازیگر جشنواره درخشش فیلم هزار تو (لابیرنت) در جشنواره سانفرانسیسکو/ شهاب حسینی و مینا وحید بهترین بازیگر جشنواره

سی و یک نما - فیلم «هزار تو» با نام قبلی لابیرنت به کارگردانی امیرحسین ترابی موفق به دریافت چند جایزه از جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو شد.

 این جشنواره که امسال از تاریخ ۱۹ تا ۲۵ سپتامبر (۲۹ شهریور تا ۴ مهر)، به دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد، جایزه سپنتای بهترین فیلم و کارگردانی خود را به فیلم «هزار تو» ساخته امیرحسین ترابی اهدا کرد.

photo_2020-09-30_10-10-08.jpg

همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد این جشنواره به شهاب حسینی برای فیلم لابیرنت (هزارتو) رسید و طلا معتضدی هم برنده جایزه بهترین فیلمنامه شد.

همچنین جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره سانفرانسیسکو به مینا وحید رسید.

فیلم سینمایی «بعد از‌ تو» به کارگردانی فرهاد نجفی که با نام انگلیسی one night in tehran پیش از این هم در چند جشنواره بین المللی شرکت کرده بود، این بار جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو دریافت کرد.

photo_2020-09-30_10-11-50.jpg

جشنواره فیلم‌های ایرانی سان فرانسیسکو (IFF) در شهر سان فرانسیسکو ایالات متحده آمریکا برگزار شد که نخستین جشنواره مستقل فیلم‌های ایرانی خارج از ایران به شمار می‌آید که به هیچ سازمان و نهاد سیاسی یا مذهبی وابسته نیست.

این جشنواره که در سال ٢٠٠٨ آغاز به کار کرده، رویدادی سالیانه به شمار می آید که فیلم‌های سینمایی و کوتاه مستقلی از سراسر جهان را که توسط فیلمسازان ایرانی و یا درباره ایران ساخته شده اند، به نمایش می‌گذارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید