چهارشنبه, 16 مرداد 1398 13:04

سید کمال طباطبایی کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون درگذشت/ انگار سال‌ها بود که مرده بود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
سید کمال طباطبایی کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون درگذشت/ انگار سال‌ها بود که مرده بود سید کمال طباطبایی کارگردان و تهیه کننده سینما و تلویزیون درگذشت/ انگار سال‌ها بود که مرده بود

سی و یک نما _ سید کمال طباطبایی کارگردان و تهیه کننده‌ی مطرح سینما و تلویزیون صبح امروز بر اثر سکته ی قلبی دارفانی را وداع گفت.

وی که پس از مرگ نابه‌هنگام پسرش "علی طباطبایی"، بازیگر و موزیسینی که بر اثر ایست قلبی درگذشت، فعالیتش را در زمینه‌ی تهیه کنندگی محدود کرد؛ هرگز نتوانست با این مصیبت کنار بیاید.

وی بنیانگذار سریال‌های نمایش خانگی بود که می توان به سریال پرمخاطب «قلب یخی» اشاره کرد.

سید کمال طباطبایی از جمله معدود تهیه کنندگانی بود که به صورت «حقیقی» در زمینه سینما فعالیت داشت. این بدان معناست که او از طریق یک شرکت حقوقیِ به ثبت رسیده، کار نکرده و شخصاً مسئول تمامی جوانب تولید و پخش فیلم از شروع تا پایان پروژه بود.

مرد آفتابی، به کارگردانی همایون اسعدیان، عزیزم من کوک نیستم، به کارگردانی محمدرضا هنرمند (۱۳۸۱)، سالاد فصل به کارگردانی فریدون جیرانی (۱۳۸۳)، قتل آنلاین، به کارگردانی مسعود آب‌پرور، شب، به کارگردان رسول صدرعاملی (۱۳۸۵)، فرار بزرگ و توفیق اجباری، به کارگردانی محمدحسین لطیفی (۱۳۸۶) روابط به کارگردانی ایرج کریمی (۱۳۸۶) و هر شب تنهایی، کارگردان رسول صدرعاملی (۱۳۸۷) و همچنین "بچه های نسبتا بد" از آثاریست که او تهیه کرده است.

سی و یک نما درگذشت این هنرمند گرامی را به جامعه هنری و خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گوید.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید