معرفی فیلم

نقد فیلم و سریال

گزارش تصویری

اخبار سینمای ایران

دوشنبه, 11 آبان 1394 14:49

فرش قرمز شیوخ عرب برای بازیگر زن ایرانی / کالبد شکافی یک پیشنهاد بی شرمانه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرش قرمز شیوخ عرب برای بازیگر زن ایرانی / کالبد شکافی یک پیشنهاد بی شرمانه فرش قرمز شیوخ عرب برای بازیگر زن ایرانی / کالبد شکافی یک پیشنهاد بی شرمانه

هما گویا (سی و یک نما)- اوج این پیشنهادها در دهه 80 و بیشتر دامنگیر بازیگران زن تلویزیونی بود. البته قبل و بعد از این دوران هم بوده و همچنان هم هست. اتفاقی که در دوران پیش از انقلاب شاید عادی می نمود اما پس از انقلاب و در رسانه ملی  جمهوری اسلامی چیزی نیست که بشود به راحتی از آن گذشت. البته نه اینکه ندانیم حرکت این بازیگر ناآشنا بهانه ای برای جلب توجه بوده اما ای کاش مسئولان و مدیران پاسخگو باشند که امنیت شغلی و شرافتی زنان بازیگربه عهده کیست؟ چرا نباید به این مهم که یقینا خط قرمزی مهمتر از چند تار موست رسیدگی شود.

سال 90بود که یکی از بازیگران جوان و متاهل تئاتر و تلویزیون با اضطراب تماس گرفت که کارگردان و تهیه کننده فیلمی که در آن مشغول بازی است در حالی که همسرش نیز در یک جلسه روخوانی فیلمنامه حضور داشته، کاغذی را لای برگه اش گذاشته و نوشته به زودی همسرم را طلاق میدهم تا تو با من باشی.بعدها همین اتفاق موجب شد تا مدتی بین او و همسرش اختلاف شدیدی بیفتد .گفتم روی حرفت می ایستی تا من نامش را رسانه ای کنم اما قبول نکرد.و من هنوز هم در حسرت رو کردن دست این کارگردان که خوشبختانه این روزها کم کار شده مانده ام

شکوه ی دیگری شنیدم از دختر هفده ساله ی تازه واردی که قرار بود برای اولین بار در یک سریال بازی کندو در دفتر یک کارگردان،تهیه کننده و بازیگری که چه جانمازی هم از دیانت آب می کشدو ادعا می کند رزمنده بوده و برای ناموس و خاکش جنگیده اما حالا خودش به ناموس وطنش نظر دارد مورد حمله قرار گرفته است و از دفتر فرار کرده. این دختر هم نپذیرفت تا حرف بزند و از آن روز به بعد من هر وقت چهره ی این مرد را می بینم به شدت منقلب می شوم.

راستی،منشا اتفاق تاسف بار و سرنوشت زهرا امیرابراهیمی تلنگری نبود تا فکری از سوی مقامات شود؟ او قربانی چه شد؟آیا این اتفاق طبیعی و این فیلم از پیش تعیین شده نبود؟

اجازه بدهید پرانتزی هم باز کنم...

حساب دختر خانم ها و خانم هائی که به عشق بازیگری خودشان پیشنهاد ها ی بیشرمانه دارند و یا از این پیشنهادها استقبال می کنندجداست و وارد آن وادی شدن در شان ما و شما نیست. صحبت من قربانیان این جنایت خاموش است.حرکت صدف طاهریان یک واکنش خودنمائی است که حتما حمایت شده است برای بازیگری که به نظر نمی رسد چندان توانائی پیشرفت در این عرصه را داشته باشد و کنار هم قرار دادن او و گلشیفته فراهانی همان ایده آلی است که وی طالب آن است.در حالی که جایگاه و توان بازیگری این دو اصلا قابل قیاس نیست.

مرجان محتشمی که به دلیل همین پیشنهادها و فساد از تلویزیون در اوج موفقیت و درخشش در سریال ماندگار "پس از باران" از بازیگری کنار رفت الان کجاست؟

چه کسی به جسارت و شجاعت و البته شرافت او بها داد؟رسانه ملی چقدر پشت ادعای او ایستاد؟

و حالا هم قربانی دیگر که شیخ های عرب برایش فرش قرمز پهن کرده اند. صدف طاهریان بازیگر سریال آمین که کنداکتور پخش را هم تحت تاثیر حرکت خود قرار داد.

گفتگویش با مسیح علی نژاد رسانه ای می شود و خبرش یکی از خبرهای تیتر یک یاهو مکتوب روی اسلایدشو و به روز.و حالا می خواهد بازیگری را درامارات ادامه دهد، درست مثل همه ی آنهائی که این تصمیم را گرفتند و موفق شدند!!کافی است نگاهی به بازیگرانی در رده ی خودش می انداخت که این راه را رفته اند.اگر پل های پشت سرشان خراب نشده بود که با پشیمانی بر گشتند وگر نه که کاملا فید شدند.

بازیگر سریال آمین که ادعا می کند برای واکنش به پیشنهاد یکی از عوامل سریال که یک ماه صیغه او باشد عکس های نامناسبی روی صفحه اینستاگرامش گذاشته است.

خبر در حال تکمیل...

31namairanancinama.jpg

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امارگیر وبلاگامارگیر سایتتقویم و ساعت
مشاهده آمار وبسایت