چهارشنبه, 19 شهریور 1399 11:22

فرهاد ویلکیجی عضو رسمی و هیات داوران آکادمی فیلم اروپا شد

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
فرهاد ویلکیجی عضو رسمی و هیات داوران آکادمی فیلم اروپا شد فرهاد ویلکیجی عضو رسمی و هیات داوران آکادمی فیلم اروپا شد

سی و یک نما - فرهاد ویلکیجی طراح صحنه و لباس فیلم‌هایی چون "میم مثل مادر"، "مارمولک"، "خاک آشنا"، "شمعی در باد"، "به‌نام پدر"، "بدرود بغداد" و "گاهی به آسمان نگاه کن" و سریال‌هایی چون "روزگار قریب"، "بانو" و "روزهای به‌یادماندنی" به‌عنوان عضو رسمی و هیات داوران آکادمی فیلم اروپا انتخاب شد.

 به گزارش سی و یک نما به نقل از مهر، فرهاد ویلکیجی طراح هنری سینما و تلویزیون، به‌عنوان عضو رسمی آکادمی فیلم اروپا (EFA) و عضو هیئت داوران جوایز فیلم اروپا انتخاب شد.

این هنرمند تنها عضو "طراح هنری" از ایران است که تاکنون به عضویت این آکادمی درآمده است.

ویم وندرس به‌عنوان رئیس این آکادمی مشغول به فعالیت است و مرکز این آکادمی در شهر برلین آلمان قرار دارد.

آکادمی فیلم اروپا هر سال جوایز فیلم اروپا را برگزار می‌کند که امسال سی و سومین دوره آن در 12 دسامبر برگزار می‌شود. ویلکیجی از سال جاری در بخش سینمایی این رقابت‌ها به داوری می‌پردازد.

برخی از اعضای این انجمن از ابتدا تاکنون عبارتند از برناردو برتولوچی، تئو آنجلوپولوس، ویم وندرس، فدریکو فلینی، پدرو آلمودوار، کریشتوف کیشلوفسکی، کریستوف زانوسی، زبیگنیف پرایزنر، لویی مال، ژولی دلپی، پائولو تاویانی و ویتوریو تاویانی، آندره وایدا، مارچلو ماسترویانی، ایزابل هوپر، میکیس تئودوراکیس و سر بن کینگزلی.

فرهاد ویلکیجی، 49 ساله، فارغ‌التحصیل رشته "هنر و کارآفرینی" در مقطع فوق‌لیسانس از آمستردام هلند است. او به مدت سیزده سال به طراحی فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی در ایران پرداخت که از آن جمله می‌توان به فیلم‌هایی چون "میم مثل مادر"، "مارمولک"، "خاک آشنا"، "شمعی در باد"، "به‌نام پدر"، "بدرود بغداد"، "گاهی به آسمان نگاه کن" و سریال‌هایی چون "روزگار قریب"، "بانو"، "روزهای به‌یاد ماندنی" اشاره کرد.

او برای فیلم‌های "خاک آشنا" و "میم مثل مادر" نامزد بهترین طراحی در جشن خانه سینما شد.

ویلکیجی در ایران به مدت دو سال عضو آکادمی داوری جشن خانه سینما بود و از سال 2010 تاکنون عضوی رسمی و ثابت داوری (در بخش داستانی) فیلم فستیوال سینکس Scenecs در هلند است. او همچنین از سال 2017 عضو هیئت انتخاب فیلم جشنواره مستند ایدفا است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید