دوشنبه, 09 آذر 1394 19:19

"فصل فراموشی فریبا" در جشنواره فیلم های ایرانی در شهر تورنتو کانادا به نمایش درمی آید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ﺳﯽ ﻭ ﯾﮏ ﻧﻤﺎ- ﻓﺼﻞ ﻓﺮﺍﻣﻮﺷﯽ ﻓﺮﯾﺒﺎ ﺩﺭﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﮐﺎﻧﺎﺩﺍ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺗﻮﺭﻧﺘﻮ ﺑﻪﻧﻤﺎﯾﺶ ﺩﺭﺁﻣﺪ. ﻋﺒﺎﺱ ﺭﺍﻓﻌﯽ ﮐﺎﺭﮔﺮﺩﺍﻥ ﺍﯾﻦ ﻓﯿﻠﻢ ﮔﻔﺖ : ﺍﯾﻦ ﺭﻭﯾﺪﺍﺩ ﺭﺍ ﻧﻪ ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ، ﺍﻣﺎ ﻣﯽﺗﻮﺍﻥ " ﯾﮏ ﻫﻔﺘﻪ ﻓﯿﻠﻢ " ﻧﺎﻡ ﻧﻬﺎﺩ ﮐﻪ ﻣﻘﺼﻮﺩﺵ ﺷﻨﺎﺳﺎﯾﯽ ﺳﯿﻨﻤﺎﯼ ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺧﺎﺭﺝﺍﺯ ﮐﺸﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻭ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺩﺭﺻﺪ ﺑﺎﻻﯾﯽ ﺍﺯ ﺗﻤﺎﺷﺎﮔﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﻣﻬﺎﺟﺮﺍﻥ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺗﺸﮑﯿﻞﻣﯽﺩﻫﻨﺪ.

 

در سال‌های قبل این اقدام مهم به دلایل مختلفی فراموش شد اما این فعالیت ها توسط بخش خصوصی اکنون از سر گرفته شده اند، به طوری که علاوه بر تورنتو در لندن، سیدنی، نیویورک، کلن و فرانکفورت، بخش خصوصی در حال برگزاری این رویداد سینمایی است.گفتنی است عباس رافعي در نوزدهمين دوره جشنواره كرالا هند جايزه بهترين كارگردان آسيا و فصل فراموشي فريبا جايزه نتبك (توسعه و ارتقا سینمای آسیا) را به عنوان فیلمی که در جهت ارتقای سینمای آسیا گام برمی‌دارد دريافت كرد.

این فیلم داستان زندگی زنی را روایت می کند که گذشته نامتعارفش بر روی زندگی عاشقانه اش لکه سیاهی را باقی گذاشته و تلاش او برای فرار از این گذشته سرنوشت نافرجامی را برای او رقم می زند و اكنون كه همسرش تصادف کرده و در بیمارستان بستری است او مجبور می‌شود برای امرار معاش و تامین هزینه‌هاي بیمارستان با وانت او کار کند...

"فصل فراموشی فریبا" در زمانی یکسان در بخش مسابقه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم آسیاتیکا که در شهر رم ایتالیا برگزار می شود بعنوان فیلم افتتاحیه، حضور دارد.
درنهمین دوره جشنواره نیویورک و بیست و چهارمین دوره جشنواره هارتلند "فصل فراموشی فریبا" توانست جایزه بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد.همچنین در جشنواره یونیورسال آمریکا این فیلم عنوان بهترین فیلم سینمایی و بهترین بازیگر زن موفق را کسب کرد.و پیش از این عباس رافعی در جشنواره رومانی موفق به کسب جایزه بهترین فیلم سینمایی شد. گفتنی است پیش از این فیلم در صفحه رسمی جشنواره هالیوود به عنوان پنج فیلم برگزیده هالیوود در سال ۲۰۱۵ معرفی شده است

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید